به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی به نقل از ایرنا، لقمان خسروپور روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونای این شهرستان ضمن قدردانی از مشارکت مردم و اصناف در اجرای مصوبات این ستاد در ماه‌های گذشته افزود: تمامی واحدهای صنفی به‌غیر از واحدهای نانوائی، خواربار فروشی، قصابی، میوه فروشی‌ها و مراکز عرضه مواد پروتئینی از اواسط هفته جاری تعطیل خواهد بود.

وی ادامه داد: مردم باید در خانه مانده و واحدهای صنفی خود را تعطیل کنند تا بتوانیم تعداد ترخیصی و بستری‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در شهرستان را به شرایط عادی بازگردانده و به ثبات برسانیم.

سرپرست فرمانداری بوکان تاکید کرد: تمامی صنوف به جز واحدهای صنفی اعلام شده تعطیل بوده و مغازه‌هایی که اقدام به فعالیت کنند در مرحله نخست تذکر و در مرحله بعد پلمب خواهد شد.

وی گفت: از امروز به مدت ۴۸ ساعت به اصناف مهلت داده می‌شود که اقلام فاسدشدنی خود را به فروش برسانند و یا برای آن تدابیری اتخاذ کنند که دچار ضرر و زیان نشوند.

“خسروپور” با اشاره به اینکه همه تجمعات تحت هر عنوانی در سطح شهر و دیگر نقاط ممنوع است افزود: بازار احشام و هر نوع بازار محلی تعطیل است و تمامی مسیرها منتهی به آن‌ها مسدود شده و پلیس نیز با برگزارکنندگان مراسم عروسی و ترحیم برخورد خواهد کرد.

رییس ستاد پیشگیری از کرونا در خصوص رفت‌وآمدهای سطح شهر نیز گفت: بعد از اجرا شدن محدودیت‌ها مسیرهای اصلی شهر مسدود خواهد شد بنابراین مردم از تردد در سطح شهر خودداری کرده و یا آن را به حداقل برسانند.

رییس بیمارستان شهید قلی‌پور بوکان نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت نامناسب شیوع بیماری کرونا گفت: این شهرستان متاسفانه در وضعیت بدی در این زمینه قرار دارد و در این راستا همه اقشار مختلف مردم باید با ما همراهی کنند.

صلاح قادرزاده افزود: علاوه بر محدودیت برای اصناف و بازرایان برای دیگر ارگان‌ها و ادارات دولتی از جمله بانک ها نیز باید محدویت ایجاد شود.

وی از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در بوکان خبر داد و گفت: در زمان حاضر ۱۸ تخت بیمارستانی برای بخش آی سی یو در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز بیشتر تعداد آنها افزایش پیدا خواهد کرد.

بوکان سومین شهر پرجمعیت آذربایجان‌غربی و یکی از شهرهای با وضعیت قرمز است که دارای بیشترین افراد مبتلا به کرونا در استان است.

انتهای پیام/

بوکان– ارومیه – مهاباد – تبریز – اصفهان – کاشان – تهران – کردستان – بوشهر – زنجان – سمنان – مرکزی – همدان