به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، اسماعیل گرامی‌مقدم، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و سخنگوی حزب اعتماد ملی، درباره سرنوشت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بعد از استعفای عارف گفت: به احتمال زیاد اصلاح‌طلبان یا همین شورای عالی سیاستگذاری را ترمیم و جایگزینی برای عارف معرفی و همین مسیر اجماع را با یک اصلاحاتی طی خواهند کرد یا اینکه سازوکار جدیدی برای اجماع اصلاح‌طلبان، انتخاب خواهد شد.

این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به انتقادات وارد شده به این شورا اظهار کرد: به هر حال اصلاح‌طلبان در گذشته نقدهایی بر این شورا داشتند از جمله هم‌وزن نبودن احزاب سیاسی یا حضور افراد حقیقی در این شورا، این از عمده‌ترین ایراداتی بود که وارد می‌کردند ممکن است در سازوکاری که اصلاح‌طلبان تعریف خواهند کرد این دو ایراد را رفع کنند.

گرامی‌مقدم افزود: ولی به هر حال تا انتخابات ریاست جمهوری زمان زیادی باقی مانده و احتمالا اصلاح‌طلبان در چند ماه آینده یا به یک سازوکار جدیدی خواهند رسید یا همان شورای عالی سیاستگذاری را ترمیم خواهند کرد.

او با تاکید بر شکل‌گیری وحدت در میان اصلاح‌طلبان عنوان کرد: به نظر می‌رسد به هر حال اصلاح‌طلبان با انسجام و وحدت در تصمیم‌گیری که خواهند داشت در انتخابات بعدی هم حاضر می‌شوند و اینگونه نیست که تصور شود، اصلاح‌طلبان هیچگونه جایگاهی برای اجماع نداشته باشند، حتما اجماع در میان اصلاح‌طلبان به وجود خواهد آمد.

این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در باره انحلال شورا و تشکیل پارلمان اصلاحات بیان کرد: فعلا بحثی در این زمینه صورت نگرفته است.

گرامی درباره استعفای عارف مطرح کرد: ممکن است استعفای عارف برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ باشد ولی من اطلاع دقیقی ندارم اما پیش‌بینی می‌شود یکی از احتمالات همین باشد.

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سر دشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران