به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، علی مویدی خرم آبادی گفت: دستور العمل نحوه تولید رمزارز‌ها پس از پیگیری‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون تخصصی اقتصادی هیئت دولت تنظیم شد و به تصویب هیئت دولت رسیده است.

وی در ادامه گفت: این دستور العمل که بر نحوه تولید رمز ارز و به طور مثال نحوه محاسبه برق مصرفی آن‌ها نظارت دارد به زودی ابلاغ خواهد شد و تولیدکنندگان رمز ارز پس از این مصوبه با رعایت این دستور العمل‌های مصوبه، اقدام به تولید رمز ارز کنند.

کشف ۲۰ خودروی لوکس قاچاق در البرز

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ۲۰ خودروی لوکس قاچاق که پیش از این وارد کشور شده بود و با مدارک جعلی در حال استفاده بود؛ در استان البرز کشف و پرونده اش به قوه قضائیه فرستاده شد.

علی مویدی خرم آبادی افزود: تعداد ۲۰ خودروی لوکس قاچاق در استان البرز که حدود ۲ سال پیش وارد کشور شده بود و با مدارک و پلاک جعلی در حال فروش بود کشف شد.

وی گفت: پرونده این خودرو‌ها که توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال پیگیری بود به قوه قضاییه فرستاده شد تا با متخلفین این پرونده برخورد شود.

مویدی خرم آبادی ادامه داد: ارزش خودرو‌های کشف شده در این پرونده حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: همچنین در آستانه سالروز اعلام فرمان رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا پرونده دیگری هم توسط پیگیری‌های ستاد به نتیجه رسیده که مدت‌ها بود در گمرک بلاتکلیف باقی مانده بود.

وی گفت: این پرونده مربوط به قاچاق منگنز در یکی از گمرکات کشور بود که سال‌ها بلاتکلیف باقی مانده، اما با پیگیری‌های ستاد پرونده از قوه قضاییه حکم گرفت و متخلف محکوم به پرداخت ۱۱۰ میلیارد تومان جریمه شد.

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سر دشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران – اشتهارد – ساوجبلاغ – طالقان – فردیس –  کرج – نظر آباد