به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، طی ماههای گذشته و با توجه به شیوع کرونا در کشور و تاثیر این ویروس بر اقتصاد خانواده ها، دولت تمهیداتی اندیشید که برای کمک به مردم در این شرایط اقتصادی تسهیلاتی ایجاد کند. بنابراین طرحی را برای واریز وام یک میلیونی برای تمامی خانواده های یارانه بگیر تصویب و اجرایی کرد . اینک خبرهایی در خصوص پرداخت مجدد وام یک میلیون تومانی منتشر شده است که این خبر خوش یارانه ای مخصوص خانواده های بالای ۵ نفر می باشد.

تسهیلات یک میلیون تومانی فقط به خانوارهای ۵ نفره و جامانده تعلق می‌گیرد.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی وزارت رفاه اعلام کرد: پیامک تسهیلات یک میلیونی حمایتی که برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ارسال شده،‌فقط برای خانوارهای ۵ نفر و بیشتر و جامانده‌هایی مرحله قبل که سیمکارت به نام نداشتند،‌خواهد بود.

حسین میرزایی سخنگوی ستادتسهیلات حمایتی وزارت رفاه اعلام کرد: پیامک تسهیلات یک میلیونی حمایتی که برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر در روز شنبه ۷ تیر ۹۹ ارسال شده، ‌فقط برای خانوارهای ۵ نفر و بیشتر و جامانده‌هایی مرحله قبل که سیمکارت به نام نداشتند،‌خواهد بود.

وی در توئیت اول خود نوشت:« ۷ تیرماه، با سرشماره V.Refah برای ۹۱۰ هزار سرپرست خانواری که کد ملی خود را به اشتباه یا با شماره تلفن همراه دیگران ارسال کرده بودند،پیامک مجدد ارسال شد.این افراد حداکثر ۵روز از زمان دریافت پیامک مهلت دارند کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام سرپرست خانوار است ،به ۶۳۶۹ پیامک کنند».

میرزایی در توئیت دوم خود نوشت: «برای خانوارهای «۵ نفر و بیشتر» که پیش از این، تسهیلات یک میلیون تومانی را دریافت کرده بودند نیز پیامک ارسال کردیم تا به این خانوارها ۱ میلیون مازاد بر تسهیلات قبلی پرداخت شود. در پاسخ پیامک باید کدملی سرپرست را با سیم کارتی که بنام وی است به ۶۳۶۹ پیامک نمایند».

سخنگوی ستاد تسهیلات یارنه‌ای کرونایی در توئیت سوم نوشت:‌ «موضوع پرداخت مرحله دوم تسهیلات یک میلیون تومانی صحت ندارد. این پیامک ها صرفا به ۹۱۰ هزار خانواری که در ارسال پیامک اشتباه کرده بودند و خانوارهایی که مشمول وام ۱ میلیون مازاد می شوند، ارسال شده است.

شرایط دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی جدید

مبلغ تسهیلات مرحله دوم حمایت از خانوار‌های یارانه بگیر یک میلیون تومان است و مانند مرحله قبل بازپرداخت آن ۳۰ ماهه با اقساط ۳۵۱۰۰ تومان خواهد بود که از تیرماه از حساب یارانه افراد کسر خواهد شد.

برای دریافت این تسهیلات یعنی یک میلیون تومان وام یارانه، نیازی به مراجعه حضوری و معرفی ضامن نیست و اقساط تسهیلات هم از حساب یارانه‌ای سرپرست خانوار کسر خواهد شد.

در مرحله اول تسهیلات حمایت کرونایی خانوارهای یارانه بگیر به ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۲۱۴ سرپرست خانوار پرداخت شد.

انتهای پیام/

بوکان – شهرستان اردبیل – شهرستان بیله سوار – شهرستان پارس آباد – شهرستان خلخال – شهرستان سرعین – شهرستان کوثر – شهرستان گرمی – شهرستان مشگین شهر – شهرستان نمین – شهرستان نیر