به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، وضعیت اقتصادی کشور به ویژه اوضاع معیشتی مردم این روزها اوضاع خوبی نیست ، گرانی مسکن از سویی و بالا رفتن قیمت انواع مواد غذایی و مورد احتیاج مردم باعث شده سفره مردم کوچک تر از قبل شود. از سوی دیگر دلار نیز این روزها به نزدیکی ۲۰ هزار تومان رسیده و مشکلات فراوانی برای کشور در موضوع اقتصاد مطرح است.

از سوی دیگر مجلس یازدهم با شعار مجلس قوی و حل مشکلات معیشتی مردم تشکیل شده و توانسته آرای مردم را به دستد آورد و قول داده از تمام ظرفیت خود برای بهبود وضعیت معیشتی مردم بر اساس اختیاراتش عمل کند زیرا مهمترین و اصلی ترین رکن اداره کشور در دستان دولت حسن روحانی و وزرا است و مجلس با اصلاح و تصویب قوانین و نظارت می تواند دولت را مجبور به کار کردن کند.

بسیاری از کارشناسان سیاسی می گویند برخی وزرای دولت به علت کم کاری ها چنین وضعیتی را برای اقتصاد کشور رقم زده اند و باید استیضاح شوند.

حجت الاسلام سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس در این خصوص معتقد است که منشأ بسیاری از مشکلات کشور و کمبودهایی که وجود دارد، بی‌عرضگی، کُندی و ناکارآمدی برخی مدیران اجرایی کشور است.

وی تصریح کرد: اکنون شرایط کشور به‌گونه‌ای است که مردم از مسئولین کار، تلاش و نتیجه می‌خواهند و باید کارها سرعت بگیرد، افزود: برای حل مشکلات نیاز به مدیران کارآمد، با انگیزه و روحیه انقلابی است تا با برنامه‌های اجرایی و کاربردی مشکلات و کمبودها را برطرف کنند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خطاب به مسئولان اجرایی کشور هشداد داد که اگر مشکلات ، مشکلات قانونی و مربوط به نهاد قانون‌گذاری است، به ما اعلام کنید تا با تصویب یا در صورت نیاز اصلاح قانون، مشکل قانون حل شود و اگر مشکل نظارت است، حتما مجلس در بخش نظارت ورود جدی خواهد کرد و با استفاده از ظرفیت‌های نظارتی پارلمان مانند استیضاح، سوال و تذکر مسائل را از وزرای کابینه پیگیری خواهیم کرد، توقع ما این است که کارها سرعت بیشتری بگیرند.

حجت الاسلام سلیمی با تأکید بر اینکه مجلس آمادگی کمک به مسئولان اجرایی را دارد و باید حق مردم را بگیریم تصریح کرد: مجلس یازدهم این آمادگی را دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حل مشکلات و همچنین برطرف کردن کمبودها به دولت کمک کند.

باید منتظر ماند و دید آیا استیضاح وزرای دولت توسط مجلس یازدهم رقم می خورد یا نه؟

انتهای پیام/

شهرستان اردبیل – شهرستان بیله سوار – شهرستان پارس آباد – شهرستان خلخال – شهرستان سرعین – شهرستان کوثر – شهرستان گرمی – شهرستان مشگین شهر – شهرستان نمین – شهرستان نیر