به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، ایرج حریرچی که به ارومیه سفر کرده است، در جلسه ستاد استانی کرونا، با اشاره به وضعیت استان در ابتلا به کرونا، گفت: خوشبختانه در آذربایجان‌غربی با تدابیر خوبی که اندیشیده شده بود در اسفند و فروردین ماه که اوج بیماری در سایر استانها بود در آذربایجان‌غربی مدیریت خوبی صورت گرفت و با افزایش و پیک بیماری و تلفات در آن ایام مواجه نشدیم.

وی افزود: از اردیبهشت و خرداد ماه با توجه به بازگشایی های کشوری و عادی انگاری و عادی پنداری که در کل کشور حاصل شد رفتار مردم تغییر و با عدم رعایت نکات بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی در این استان شاهد افزایش قابل توجهی از موارد بروز بیماری در استان آذربایجان غربی بودیم.

حریرچی ادامه داد: علی رغم افزایش تعداد ابتلا در استان، با تدابیر اتخاذ شده با کمبود تخت بیمارستانی، اکسیژن و یا کمبود مواد مصرفی و کیت های آزمایشگاهی مواجه نشدیم.

نماینده ویژه وزیر بهداشت اضافه کرد: اگر موارد بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به درستی رعایت نشود با افزایش قابل توجهی از بیماران مبتلا به کرونا و کمبودهای جدی در استان آذربایجان‌غربی مواجه خواهیم شد.

وی به وضعیت شهرستانهای استان اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون در آذربایجان‌غربی شهرهای ارومیه ، اشنویه ، بوکان ، پیرانشهر ، تکاب ، سردشت ، سلماس ، مهاباد ، میاندوآب ، نقده و خوی وضعیت قرمز و ۶ شهرستان دیگر هم در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه با توجه به تفویض اختیارات کشوری به استان، تصمیمات خوبی در آذربایجان غربی اتخاذ شده، گفت: مراکز آموزش عالی، حوزه‌های علمیه، مراکز فنی و حرفه‌ای، زبانسراها، کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، قهوه‌خانه و چای‌خانه‌ها، خانه های بازی و سایر مراکز تفریحی از پنج شنبه ۵ تیر ماه به مدت ۲ هفته در این استان تعطیل شده اند و یقین داریم این اقدام نتیجه خوبی را در پی خواهد داشت چرا که هر اقدام خوب در فاصله گذاری اجتماعی بعد از ۵ روز باعث کاهش موارد سرپایی، بعد از ۲ هفته کاهش موارد بستری و بعد از یک ماه کاهش موارد مرگ و میر را در پی دارد.

انتهای پیام/

بوکان – ارومیه – مهاباد – تبریز – اصفهان – کاشان – تهران – کردستان – بوشهر – زنجان – سمنان – مرکزی – همدان