به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره پرونده موسوی مجد و اینکه آیا مرتبطان با این جاسوس هم بازداشت شدند، اظهار کرد: این پرونده مربوط به سال ۹۷-۹۸ است و درباره متهمان دیگر این پرونده حضور ذهن ندارم.

وی افزود: حکم این شخص صادر شده و قطعیت پیدا کرده است. دستگیری موسوی مجد ربطی به حادثه تروریستی شهادت سردار سلیمانی ندارد.

سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: در سنوات قبل به لحاظ ارتباطی که با این مجموعه داشته، اطلاعاتی در حوزه دفاعی و نظامی ما به ویژه در ارتباط با وزارت دفاع و نیروی قدس سپاه و تردد‌ها و اقامت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ را به سرویس سیا و موساد داده است.

وی افزود: ارتباط این جاسوس به لحاظ اینکه مقیم سوریه بوده و خانواده‌اش مقیم سوریه هستند، در همان کشور با نیرو‌های مستشاری ایران بوده و اطلاعاتی را از حوزه فعالیت آن‌ها و وزارت دفاع و نیروی قدس سپاه جمع آوری می‌کرده و به دشمن می‌داده است.

وی در خصوص قاضی منصوری متهم پرونده اکبر طبری که متواری بود نیز گفت: این فرد در رومانی دستگیر شده است، اما به دلیل شیوع کرونا چون هیچ پروازی انجام نشده فعلا به ایران آورده نشده است.

انتهای پیام/