به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ،روز چهارشنبه ٢١ خردادماه یک جوان عرب اهوازی به نام عمران محمدی روشن، خود را در محدوده چاه نفتی شماره ۱۹ در میدان نفتی یادآوران به دار آویخت.

ابتدا اعلام شد او به دلیل عدم پرداخت حقوق ماهیانه از پیمانکار که مؤسسه نظم آفرینان ایمان بوده خود را به دار آویخته است. او در واقع از پرسنل نگهبانی و حراست این منطقه بود که برای شرکت نظم آفرینان ایمان که در حوزه حراست فعالیت می کند کار می کرد.

آن دسته از جوانان بومی این منطقه که از تحصیلات فنی و مهندسی و مرتبط با حوزه نفت برخوردار نیستند، عموما در حوزه حراست و نگهبانی برای کار در شرکتهای فعال در منطقه پذیرفته می‌شوند.

موسسه حفاظتی مراقبتی نظم آفرینان که مرحوم عمران محمدی روشن برای آن کار می کرد، در پایگاه اطلاع رسانی خود، موسسه ای معرفی شده که در امر حفاظت و حراست، ارائه کننده طیف وسیعی از خدمات حراستی و امنیتی جهت سازمان های دولتی، موسسات و شرکتهای خصوصی از جمله پالایشگاه و تاسیسات نفتی است.

این موسسه در سال ۱۳۸۵ توسط سرهنگ بازنشسته محمد حجازی تاسیس شد و در سال ۱۳۹۳ حائز کسب رتبه اول انتظام در کشور شد و دفتر مرکزی آن در کیانپارس اهواز واقع شده است.

در پی خودکشی مرحوم عمران محمدی روشن، این موسسه با انتشار اطلاعیه ای که در سایت آن قابل دسترسی است جزییاتی درباره فعالیتهای مرحوم روشنی مقدم ارائه داد و اعلام کرد پرداخت حقوق کارکنان شرکت فقط ۶ روز به تاخیر افتاده است که نمی تواند دلیل خودکشی باشد و دلایل دیگری وجود دارد. در این اطلاعیه آمده است:

“موسسه نظم آفرینان ایمان همراه با خانواده محترم همکار از دست رفته عمران محمدی روشن عزادار است. خبر در گذشت همکار عزیزمان قلب ما را مالامال از اندوه کرده است. از سویی این موسسه در پی انتشار اخباری که جانب انصاف در نقل و انتقال آن رعایت نشده است به ناچار در این لحظات حزن انگیز جهت تنویر افکار عمومی و ارائه گواه و مدرک جهت قضاوت صحیح ناچار به ادای پاره ای توضیحات است، هر چند که ترجیح بر این بود که توضیحات در این خصوص پس از برگزاری مراسم سوگواری دوشادوش خانواده محترم محمدی روشن ارائه گردد. لازم به توضیح است که حقوق و مزایای ماه اسفند و عیدی و سنوات مرحوم محمدی روشن به طور کامل و بر اساس قانون کار و قرارداد منعقده پرداخت شده است که مدارک روزهای حضور ایشان در محل کار و اسناد پرداختی در پیوست یک ارائه شده است. در تاریخ۲۹/۱۲/۱۳۹۸ قرارداد ایشان به دلیل یک مشکل شخصی تمدید نگردیده و بازگشت به محل کار منوط به حل مشکل یاد شده گردیده است که بر اساس مدارک موجود که در صورت نیاز قابل ارائه است متعاقب ان مرحوم به مدت ۲۱ روز در موسسه شفا تحت مداوا قرار گرفته و پس از طی این دوران با مساعدت موسسه نظم آفرینان ایمان به محل کار خود بازگشته است.

لازم به ذکر است که موعد پرداخت حقوق اردیبهشت، بر اساس روال در پانزدهم ماه بعد یعنی نیمه خرداد بوده است که تا به امروز با ۶ روز تاخیر و دیر کرد مواجه شده است؛ حال قضاوت با افکار عمومی و وجدانهای بیدار است که آیا ۶ روز دیر کرد می تواند انگیزه ای برای ارتکاب به خودکشی آن هم در محل کار باشد؟ قطعاً علل و عوامل و انگیزه وقوع این حادثه تلخ را باید در جای دیگری به جز محیط کار جست و ضروری است بار دیگر متذکر شویم که علل و عوامل وقوع این حادثه تلخ ارتباطی به محیط کار و مسائل کاری ندارد. همچنین موسسه نظم آفرینان ایمان کلیه مدارک و مستندات موجود و مورد درخواست مقامات قضایی را تحویل مسئولین ذی ربط داده است. این موسسه خود را موظف به ادای تمامی حق و حقوق قانونی در قبال همکار مرحوم و خانواده محترم ایشان دانسته و از انجام هیچ وظیفه ای فروگذار نخواهد کرد. در پایان بار دیگر از ایزد منان طلب صبر برای بازماندگان همکار مرحوممان خواستاریم.”

بر اساس اسنادی که به دست مردم سالاری آنلاین رسیده است، قرارداد مرحوم عمران محمدی روشن، متولد سال ۱۳۶۶، به دلیل مشکل بیماری، پس از تسویه حساب اسفند سال ۹۸، تمدید نشد و انعقاد قرارداد جدید منوط به رفع مشکل و تعهد کتبی او شده بود. او حقوق اسفند  را همراه با عیدی و سنوات دریافت کرده بود. فروردین طبق جدول زیر، کارکردی نداشته و حدودا از نیمه اردیبهشت با رفع مشکل و ارائه گواهی مربوطه و تعهد کتبی، به کار بازگشت. خودکشی او در شرایطی رخ داد که اولا تقریبا نیمی از اردیبهشت مشغول به کار بوده و ثانیا تنها شش روز از موعد پرداخت حقوق گذشته بود. با توجه به اسناد و مدارک باقی مانده، به نظر می رسد مشکلات ناشی از بیماری، موجب بروز مشکلات روحی برای او شده و دست به خودکشی زده است.

انتهای پیام/