به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ این روزها و با روی کار آمدن مجلس جدید و رئیس جدید، بحث پست‌های مجلس و افرادی که در این جایگاه‌ها قرار می‌گیرند هم داغ داغ است.

با انتخاب اعضای هیات‌رئیسه و انتخاب محمدباقر قالیباف به عنوان رئیس‌ مجلس، گمانه‌زنی‌ درباره مقامات و مدیران اجرایی قوه مقننه هم در صدر اخبار است.

محمدباقر قالیباف قرار است محسن اسماعیلی عضو مجلس خبرگان رهبری را به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست قوه مقننه انتخاب کند. اسماعیلی پیش از این هم در دوران ریاست قالیباف بر شهرداری تهران از جمله مشاوران امین او محسوب می‌شد.

همچنین گفته می شود که به زودی احسان عسکری، عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی به عنوان مدیرکل دفتر رئیس مجلس معرفی خواهد شد.

علاوه بر این خبرها حکایت از این دارد که علی‌محمد قلی‌ها، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در دوره قالیباف، احتمالا سمت معاون اجرایی مجلس را از آن خود خواهد کرد. البته نام قلی‌ها در پرونده املاک نجومی برده شده است. همچنین گفته می‌شود که در دوره حضور او در متروی تهران حدود ۵ هزار نفر به استخدام شرکت مترو درآمدند.

امیر ابراهیم رسولی، مدیرمسئول سایت و ماهنامه «نماینده» هم قرار است به عنوان مدیرکل روابط عمومی مجلس شورای اسلامی انتخاب شود.