به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ روابط عمومی حزب اسلامی ایران زمین، در متن این بیانیه آمده است: مجلس شورای اسلامی در ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی و در متن قانون اساسی، یکی از قوای سه‌گانه و در جایگاهی است که به نقل از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در رأس همه امور است.

در ادامه این بیانیه آمده است: باعنایات حضرت ولی عصرعج و با وجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها مجلس شورای اسلامی طبق موازین و در رأس زمان قانونی و با حضور منتخبان و فرهیختگان ملت، از تفکرات وگرایشهای مختلف تشکیل و مایه امید و مباهات شد.

این حزب در این بیانیه یادآور شده است: اکنون بر نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که با استعانت از درگاه الهی و با تمسک به ظرفیت‌های بی بدیل نظام و توانمندی‌های بی‌پایان مردم و در سایه حرکت در جهت منویات رهبر معظم انقلاب نقش مؤثر و تاریخی خود را در راستای تداوم اهداف نظام‌مند جامعه اسلامی و بدور از هرگونه توجه به حاشیه سازهای معاندان، ایفا کند.

در  این بیانیه تاکید شده است: بی‌تردید برخی مشکلات روزمره اقتصادی و گزارش‌های دلسردکننده از مبادی و چشمه‌های مشخص فساد اقتصادی  اکنون فراروی مجلس یازدهم است و مردم انتظار دارند برنامه‌ها و دیدگاه‌های عالمانه و کارشناسی نخبگان خود را برای عبور از این روزهای سخت در عمل مشاهده نمایند.

حزب اسلامی ایران زمین یادآورشد: بی تردید مجلس و قوه مقننه، علاوه بعد قانوگذاری از مؤثرترین جایگاه‌های کشور برای نظارت بر حسن اجرا و قانومند امور است، که لازم است در این مجلس این نقش، مجدداً و با اراده‌ای قوی‌تر و به شکلی سیستماتیک احیاء که انشالله آثار آن در سطح اجتماع قابل لمس و مشاهده گردد.

در ادامه این بیانیه آمده است: گستردگی برخی مسائل و مشکلات به گونه‌ای است که لازم است بسیاری مناسبات قانونگذاری و نظارت در مجلس یازدهم در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در قالب‌های نو، اجتهادی و انقلابی طرح‌ریزی و توانمندی ملت بزرگ ایران و فرزندانش را در مجلس شورای اسلامی در رفع مشکلات وکاستی‌ها به ظهور رساند. آسیب شناسی رفتارهای گذشته و عملکردهای قبلی این قوه، در این راستا بی اثر نخواهد بود.

حزب اسلامی ایران زمین ضمن تبریک آغاز به کار مجلس یازدهم شورای اسلامی  و تبریک به مناسبت انتخاب هیئت رئیسه مجلس و حضور دکتر قالیباف در صندلی ریاست مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را به منظور یاری رساندن به مجلس شورای اسلامی در رسیدن به اهداف گرانسنگ خود در قالب گروه‌های تخصصی- پارلمانی در حزب اعلام کرد.

در این بیانیه تاکید شده است: شخص ریاست  مجلس با توجه به اهمیت امر تصمیم سازی در خصوص معضلات اساسی اقتصاد در کشور که رهبر معظم انقلاب با همین هدف اقدام به تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست شخص رئیس جمهور نمودند لازم است باحضور منظم و فعال خود در جلسات شورا بمنظور دستیابی به یک جهت گیری واحد اقتصادی شرکت کرده و بدور از هر گونه سوگیری‌های خارج از مصوبات شورا به تحقق راهبردهای اساسی اقتصادی بویژه اولویت‌های تعیین شده از سوی رهبر فرزانه انقلاب  که در اولین جلسه سران قوا تبیین فرمودند نسبت به برطرف کردن مشکلات ومعضلات اقتصادی کشورکه از مهمترین دغدغه های مردم و رهبریست اهتمام ورزند.