به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ سردار عبدالرضا ناظری ظهر شنبه در جمع اصحاب رسانه در خصوص دستگیری باند سارقان به عنف بیان داشت: طی چند روز اخیر در سطح شهر گزارشاتی مبنی بر سرقت به عنف دریافت کردیم که سارقان با سلاح سرد و تهدید مردم اقدام به زورگیری می‌کردند.

وی با بیان اینکه سارقان به وسیله سلاح سرد دو فرد را مجروح کردند و سپس اقدام به ربودن تلفن همراه آنها کردند، افزود: با وصول گزارش به علت اهمیت موضوع پرونده در دستور کار مأموران آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با تلاش شبانه روزی مأموران آگاهی و یکسری اقدامات پلیس موفق شد مخفیگاه این سارقان در شهر کرمان را شناسایی کرده و با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کند.

ناظری تصریح کرد: سارقان دو جوان ۲۰ و ۲۴ ساله هستند که یکی از آنها متأهل و دارای سابقه سرقت مسلحانه در استان فارس است.

وی گفت: سارقان پس از دستگیری به ۳۵ فقره سرقت اعتراف کردند که در این رابطه تعدادی مالخر نیز شناسایی و دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمان در خصوص شیوه سرقت این سارقان یادآور شد: سارقان در مکان‌های تاریک و نقاط کور شهر اقدام به شناسایی طعمه خود می‌کردند و پس از تهدید به وسیله سلاح سرد اقدام به زورگیری می‌کردند که در این رابطه ۲۰ مالباخته شناسایی و شکایت خود را تقدیم کرده‌اند.

ناظری گفت: از افرادی که مورد سرقت و تهدید یا ضرب و جرح این باند قرار گرفته‌اند درخواست داریم تا هر چه سریع‌تر اقدام به تنظیم شکایت کنند تا با این باند که موجبات ناامنی در جامعه را فراهم کرده‌اند برخورد قانونی شود.