به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز‌های منتهی به آغاز دورِ جدید پارلمان کشور، نشست‌های مختلفی در جهت ارائه برنامه‌های پیشِ‌رو برگزار کردند که یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این جلسات، تعیین داوطلبان تصدی جایگاه هیئت رئیسه بوده است.

بر اساس آیین نامه داخلی پارلمان، نخستین نشست رسمی نمایندگان دوره جدید را هیئت رئیسه سنی اداره خواهد کرد و سپس با انجام رأی گیری، هیئت رئیسه سال اول تعیین خواهد شد.

این هیئت از یک رئیس، دو نائب رئیس، شش دبیر و سه ناظر تشکیل می‌شود.

گفته می‌شود، پنجشنبه گذشته منتخبان شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب برای ارائه برنامه‌های نامزد‌های ریاست و نائب رئیسی نشستی داشته‌اند. همچنین بر اساس اخبار به دست آمده، تاکنون محمد باقر قالیباف، حمید رضا حاجی بابایی، سید مصطفی آقا میرسلیم و فریدون عباسی چهار نفر داوطلب ریاست مجلس هستند و در نایب رئیسی پارلمان هم حدود ۹ نفر نامزد شده‌اند.

در میان نامزد‌های نایب رئیسی، بعضی تجربه امور اجرایی در وزارتخانه‌ها و سفارت‌ها و برخی هم سابقه حضور در ادوار مجلس را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند. از میان این افراد می‌توان به محمد مهدی زاهدی، الیاس نادران، سید رضا تقوی، علی نیکزاد، علیرضا منادی، فرهنگی، محمدرضا میرتاج‌الدینی هم اشاره کرد که هر کدام داوطلبی خود را اعلام کرده‌اند.

گفته‌ها حاکی از آن است که زاهدی در جلسات اخیر، برنامه‌ای در جهت انطباق با سیاست‌های کلی کشور، از اقتصاد، جهش تولید، فناوری‌های نو و… ارائه کرده است که به زودی منتشر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، نشست رسمی انتخاب اعضای هیئت رئیسه از سوی فراکسیون اکثریت، بعد از ظهر چهارشنبه همین هفته پس از برنامه آغازین مجلس یازدهم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/