به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ جلسه شورای مرکزی خانه احزاب درباره انتخاب هیئت رئیسه جدید برگزار شد.

اعضای شورای مرکزی خانه احزاب در این جلسه هیأت رئیسه جدید را انتخاب و بر این اساس عبدالحسین روح‌الامینی نایب رئیس اول، مهدی جولایی منشی، حسین کمالی نایب رئیس دوم و یدالله طاهرنژاد به عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند.

براساس این گزارش اختلاف در درون فراکسیون مستقلین سبب شد که نامزد نهایی برای ریاست خانه احزاب از سوی این فراکسیون به جلسه شورای مرکزی خانه احزاب معرفی نشود و به همین دلیل اعضای شورای مرکزی خانه احزاب به جزء رئیس بقیه اعضای هیأت رئیسه را انتخاب کردند.

گفته می‌شود که سیدشهاب‌الدین صدر و مهدی پورنامدار و قدرتعلی حشمتیان از نامزدهای ریاست خانه احزاب در فراکسیون مستقلین و اعتدال‌گرایان هستند.

طبق آئین‌نامه خانه احزاب ریاست این تشکل صنفی به صورت دوره‌ای و یکساله است و هر سال یکی از نامزدهای سه فراکسیون اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و مستقلین این ریاست را بر عهده می‌گیرد.

دیگر اعضای هیئت رئیسه نیز به طور مساوی بین فراکسیون‌های سیاسی خانه احزاب تقسیم می‌شوند.پیش از انتخاب هیأت رئیسه جدید خانه احزاب سیدعبدالحسین روح‌الامینی از فراکسیون اصولگرایان ریاست خانه احزاب را بر عهده داشت.