به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ علیرضا متانی رئیس جبهه متحد مستقلین با بیان اینکه جبهه متبوعش پس از انتخابات بررسی های زیادی را در حوزه ساختاری صورت داده است، اظهار داشت: آسیب شناسی هایی را در مانیفست و ساختار جبهه شکل دادیم که به زودی نتایج این آسیب شناسی را اعلام می‌کنیم.

وی افزود: جبهه متحد مستقلین برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با نامزد اختصاصی وارد میدان خواهد شد و از هم اکنون نیز تدوین سیاست‌های جبهه برای ۱۴۰۰ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰ نماینده با گرایش مستقل به مجلس یازدهم راه یافته‌اند، افزود: نشست‌ها و رایزنی‌هایی با منتخبان مجلس یازدهم صورت داده‌ایم و بدنبال این هستیم که فراکسیون مستقلین انقلابی ولایت‌مدار در مجلس تشکیل شود.

رئیس جبهه متحد مستقلین با تاکید بر اینکه ما معتقدیم که مجلس باید نظارت خود را بر دستگاه های اجرایی قوی‌تر کند، گفت: تشکیل فراکسیون مستقلین در مجلس با توجه به اینکه در نظارت‌ها عینک جناحی سیاسی بر چشم ندارد، به نظارت قوه مقننه کمک خواهد کرد.

جبهه متحد مستقلین در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با لیست «دروغ ممنوع» و بدون سرلیست به رقابت با دیگر جریانات سیاسی حاضر در میدان پرداخت.