به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ وقتی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ایجاد شد گفتند موقتی و به خاطر تحریم‌ها ایجاد شده است اما مشخص است که به این زودی تحریم‌ها از بین نمی‌رود پس این شورا هم دائم می‌شود.

اشکال این است که ما هر تصمیمی بگیریم شورای نگهبان رد می‌کند به این دلیل که می‌گوید شورای هماهنگی اقتصادی با ابلاغ مقام معظم رهبری ایجاد شده است و مجلس بد کاری کرده است که بعد از تصمیم آن‌ها مصوبه دارد.

همچنین ما هر مصوبه‌ای که داشته باشیم توسط شورای نگهبان به دلیل مصوبه‌ای که شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته است، رد می‌شود حال اینکه اصلی از قانون اساسی برای جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود ندارد. امام خمینی این شورا را تاسیس کردند و ما هم به آن احترام می‌گذاریم اما نه اینکه مصوبات آن خط قرمز محسوب شود.

اگر شورای عالی فضای مجازی هم مصوبه‌ای داشته باشد شورای نگهبان به استناد اینکه این شورا توسط رهبری ایجاد شده است بیان می‌کند که مجلس نمی‌تواند خلاف مصوبات آن حرفی بزند.

این خیلی عجیب است قبلا می‌گفتیم دو خط قرمز داریم یکی شریعت اسلام و یکی هم قانون اساسی بود اما اکنون این موارد اضافه شده است.

سیاست‌های کلی نظام نیز خط قرمز شده است. حق رهبری است که سیاست‌های کلی نظام را تصویب کند و شورای نگهبان می‌تواند مصوبات مجلس را در این خصوص برگرداند.

ما در این خصوص حرفی نداریم که شورای نگهبان مصوبه مجلس را برگرداند و بعداً ما اصرار می‌کنیم و به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود و در آن‌جا تعیین تکلیف می‌شود اما اکنون هر مصوبه‌ای داشته باشیم اول به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود و در آن‌جا شورایی وجود دارد تا بررسی کند تا این مصوبه با سیاست‌های کلی نظام منافات نداشته باشد که اگر منافات وجود دارد شورای نگهبان اصلا ورود پیدا نکند. مجمع تشخیص مجلس دوم شده است…!

گویا دیگر مجلس یک قوه مستقل نیست و فقط یک مجلس مزاحم است. مجلس تصمیم گیر نیست و فقط تصمیم ساز است.!