به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در ارزیابی عملکرد مجلس دهم، گفت:  برنامه‌های بلند مدتی که تحت عنوان قوانین مجلس دهم وضع شد یکی برنامه پنج ساله ششم توسعه بود که یک ریل گذاری برای مدت طولانی در کشور بود.

او ادامه داد: همچنین موضوع  پرونده برجام بود که مجلس این را به تصویب رساند ، رسیدگی به لوایح پالرمو ، FATF ، قانون انتخابات ، قانون احزاب و تشکل‌های سیاسی و حذف ۴ صفر از پول ملی بود که اینها را می‌توان از مهم ترین برنامه‌های مجلس دهم دانست.

کنعانی مقدم افزود: در نهایت اگر بخواهیم عملکرد مجلس دهم را جمع بندی کنیم، باید گفت که مجلسی کاملا در اختیار قوه مجریه بود تا بتواند موانع اجرایی را از سر راه دولت بردارد و سعی کرد بیشتر جنبه وکیل دولت داشته باشد تا وکیل الملت.

دبیرکل حزب سبز گفت: البته حوادث تلخی هم در این مجلس اتفاق افتاد که یکی موضوع برجام بود، دیگری کاهش ارزش پول ملی و گرانی‌هایی بود که اتفاق افتاد و تصویب قوانین که عمدتا موجب تورم و گرانی در کشور شد، مثل تایید اقداماتی که دولت در فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام داد و فروش سکه؛ به هرحال مجلس دستگاه نظارتی و باید روی این مسائل حساسیت بیشتری نشان می داد، ولی متاسفانه اتفاقاتی افتاد که باعث کاهش ارزش پول ملی شد، به طوری که ما شاهد این بودیم که ارزش دلار که حدودا ۳ هزار تومان بود الان حدودا به ۱۶ هزار تومان رسیده است.

فعال اصولگرا همچنین درباره مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم مجلسی تازه نفس است که با برنامه‌هایی در خصوص اصلاحات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ورود کرد؛ البته با مشکلات بسیاری هم در حوزه اقتصادی که به عبارتی بیماری اقتصاد نامیده می‌شود روبه رو است.

او ادامه داد: البته کرونا هم ایجاد کننده معضلات بسیاری است و مشکلات دیگری هم در مسیر سلامت جسم و روح ملت ایران قرار دارد که باید آن‌ها را حل کند و مطالبه با معیشت مردم و ضعف قوانین مزاحم در مسیر جهش تولید هم مسائل مهمی است که علاوه بر سیاست خارجی و امنیت داخلی باید به آن پرداخته شود.