به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که به شرح زیر است:

– تذکرقاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس به رئیس جمهور: علت عدم افتتاح طرح نیروگاه زباله‌سوز نوشهر با توجه به اتمام آن.

– تذکرحسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار به رئیس جمهور: لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای ثبت‌نام سهام عدالت از واجدان شرایط که نتوانستند تاکنون ثبت‌نام کنند. همچنین در تذکر دیگر به رئیس جمهور: لزوم توجه به معیشت کارکنان شورای حل اختلاف که به صورت افتخاری فعالیت می‌کنند. همچنین تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی: لزوم بررسی معاملات بورس و اوراق بهادار تهران و ارتقاء زیرساخت‌های آن به منظور جلوگیری از اخلال در روند معاملات با عنایت به گذشت دو دهه از عمر سیستم. همچنین علت افزایش کارمزد در معاملات بورس در سال‌های اخیر که باعث اعتراض بسیاری از فعالان بورس در ماه‌های اخیر شده است. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به اختلاف ناشی از تعطیلات کرونا که در بین مدارس غیرانتفاعی و معلمانی که به بهانه تعطیلی مدارس حقوق کامل دریافت نکردند و خانواده دانش‌آموزانی که شهریه کامل را پرداخت کرده‌اند و از امکانات این مدارس منتفع نشده‌اند. همچنین در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: توجه به مشکلات یک دامدار سنتی که برای خرید ۲۰ لیتر نفت سفید به منظور گرم نمودن محل نگهداری باید ده‌ها مرحله اداری را طی کند.

– تذکرداود محمدی نماینده مردم قزوین و آبیک به وزیر اقتصاد و دارایی: تعیین تکلیف و تخصیص سهام عدالت به جاماندگان دهک‌های پایین، بازنشستگان، طلاب و کشاورزان. همچنین در تذکر به رئیس جمهور: ضرورت تسهیل در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان با توجه به تورم افسارگسیخته و کاهش ارزش مبلغ تعیین شده در پرداخت.

– تذکرجبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر فرهنگ و ارشاد: چرا سازمان اوقاف و امور خیریه درآمد حاصل از محل نذورات مردم را در جهت عمران و آبادانی همان منطقه هزینه نمی‌کند؟ در هیأت امنا به نیروهای بومی توجه ندارند.

– تذکرسیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران بیدگل به رئیس جمهور: چرا افزایش حقوق ۵۰ درصدی کتابداران در سال ۹۹ اجرایی نمی‌شود.

– تذکرحبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند به وزیر کشور: همان طور که مستحضرید مرزنشینان در طول تاریخ یک فرصت بودند و بارها و بارها مرز سیستان مورد بازدید شما قرار گرفته است اما متأسفانه در اثر سوء مدیریت مرزها به یک تهدید تبدیل و تأسف‌بار است که با احداث دیوار غیرکارشناسی هزاران متر از مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی عملاً از ایران جدا شده و کشاورزان نمی‌توانند از ملک خود استفاده کنند و مسئولان ایران همین دیوار را به عنوان مرز رسمی ایران پذیرفته‌اند، آقای وزیر آیا این است مفهوم حمایت از مرز و تمامیت جمهوری اسلامی ایران. همچنین در تذکر به وزیر راه و شهرسازی: بارها و بارها مطرح شده که بر روی رودخانه نیاتک پلی طراحی شده و چند شهرستان را به یکدیگر وصل می‌کند همیشه قول داده شده اما هیچ‌گاه این موضوع اجرایی نشده است، ظاهراً تعدادی از مدیران برای ناامید کردن مردم و تخلیه مرز و پیوستن به حاشیه‌نشینی تلاش می‌کنند.

– تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به رئیس جمهور: به چه دلیل در ارائه عملکرد نامطلوب بانک‌های زیر نظر بانک مرکزی نظارتی صورت نمی‌گیرد. همچنین در تذکر به وزیر نفت: دلیل وضعیت بسیار نامطلوب توزیع سوخت به کشاورزان و روستاییان در استان آذربایجان غربی و وجود رانت در واگذاری‌های نیروهای جدید چیست؟

– تذکرعلیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزیر کشور: حق مردم عزیز زاهدان، کریم آباد، قاسم آباد، باباییان، همت آباد و عزیزآباد این نیست که به دلیل نداشتن اسناد هویتی زیر خط فقر زندگی کنند.

– تذکراحمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان به رئیس جمهور: چرا دستور شما درباره تسریع پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و مشاغل دولت به شماره ۱۶۰۸۸۲ در مورخ ۱۹ اسفند ماه ۹۸ اجرا نمی‌شود.

– تذکرسیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تأمین تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل در دو آموزشگاه اعظم دورچه و بانو صغری داورپناه در شهر دورچه که در شرف افتتاح و بهره‌برداری قرار دارد.

– تذکرناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان به همراه ۴ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی: لزوم مرمت قلعه تاریخی روستای بارده در راستای حفظ هویت تاریخی.

– تذکرعلیرضا سلیمی نماینده مردم محلات، دلیجان و علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب به رئیس جمهور: رهاسازی قیمت‌ها چرا انجام شده است، متأسفانه شاهد بی‌ثباتی در قیمت اجناس مانند اتومبیل، مسکن، اغذیه و دیگر کالاها هستیم و چرا این بازارها را رها کرده‌اید.