به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ محمد رضا فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح طلب و استاد دانشگاه در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی درباره معضلات موجود در جریان اصلاحات گفت: مشکل فقدان استراتژی و مانیفست سطح رویی بحران است و بحران در لایه‌های عمیق‌تری وجود دارد و آن بحران این است که در چنین زمین بازی چگونه می‌توانید بازی کنید.

وی افزود: فقدان مانیفست و تئوری سازنده از سوی اصلاح‌طلبان یک مشکل است اما این مشکلی است که در کف این آب وجود دارد و مشکلات عمیق‌تر را باید در لایه‌های زیرین جست‌وجو کرد.

وی همچنین گفت: مشکل جریان اصلاحات رهبری فردی چون رئیس دولت اصلاحات نیست که اگر همه فعالان سیاسی و احزاب مثل وی بودند راه‌های برون رفت بهتری می‌شد فراهم کرد. از طرف دیگر همانطور که در برخی مقاطع به کوتوله‌پروری روی آوردیم و اکنون نیز در مجلس و دیگر نهادها برخی برخوردها و سلیقه‌ها منجر به حذف نیروهای مؤثر و کارآمد شده، در جریان اصلاحات نیز با همین پدیده روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه نوعی واگرایی و جدایی اجتماعی در جریان اصلاحات به چشم می‌خورد گفت: این جریان سیاسی در صورت بازبینی، تجدید ارزیابی و ارائه مانیفست جدید همچنان می‌تواند با توجه به حجم پتانسیل، کادر و نیروها و هوادارانی که در سراسر کشور دارد مجدداً به صحنه سیاسی بازگردد.