به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه، دنیای سیاست در فصل تابستان ۱۳۹۹ پرخبر، پرحادثه و پرتلاطم سپری شد. روز‌های آغازین تیرماه خبر استیضاح هئیت رئیسه نوپای مجلس یازدهم فضای سیاست را تحت الشعاع قرار داد و توجهات را معطوف به بهارستان کرد. خارج از پارلمان نیز استعفای عارف از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اردوگاه اصلاحات را به شوک فرو برد.

فرمانده بازنگشت /خوئینی‌ها دست به قلم شد

۱۳ تیرماه بود که خبر‌هایی از بازگشت پیکر فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله در جنگ هشت ساله ایران و عراق به کشور بعد از ۳۸ سال به گوش رسید. خبری که برادر حاج احمد متوسلیان آن را تکذیب کرد و گفت: ماجرای به شهادت رسیدن یا نرسیدن حاج احمد یک قصه ۳۸ ساله است و این صحبت‌ها برای امروز و دیروز نیست.

اعدام جاسوس موساد در ایران، نامه موسوی خوئینی‌ها به رهبر انقلاب و رد اعتبارنامه تاجگردون از دیگر حوادث مهم تیرماه سیاست ایران بود.

قیام میرسلیم علیه قالیباف

مصطفی میرسلیم که در انتخابات سال ۹۶، گفته بود قالیباف را قبول ندارد؛ در انتخابات مجلس یازدهم در لیستی با سرلیستی شهردار اسبق، وارد گود رقابت شده و پای به خانه ملت گذاشت. عضو حزب موتلفه در اواخر مرداد و در ابتدای روی کار آمدن مجلس ادعا کرد که برای پس گرفتن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، ۶۵ میلیارد تومان فقط به یک رییس کمیسیون در مجلس پرداخت شده است.

با مطرح شدن ادعای میرسلیم درباره رشوه ۶۵ میلیاردی، رئیس مجلس شورای اسلامی از نماینده مردم تهران شکایت کرد. اما دعوای قالیباف با عضو حزب موتلفه به همین جا ختم نشد تا جایی که سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از رد ادعای دریافت ۶۵ میلیارد تومانی میرسلیم درباره تفحص از شهرداری تهران در این هیات به دلیل قانع کننده نبودن دلایل، اسناد و مستندات محکمه پسند خبر داد.

در ماهی که مهرداد بذرپاش از مدیران جوان دولت احمدی نژاد با حواشی زیاد بر ریاست دیوان محاسبات تکیه زد، رئیس جمهور سابق هم دست به قلم شد و اینبار برای محمد بن سلمان نامه نوشت.

میزبانی پرحاشیه بهارستانی‌ها از مهمان معروف دولت

مستاجران جدید خانه ملت از همان روز‌های اولیه که پا به ساختمان هرمی شکل بهارستان گذاشتند، هر روز جنجالی جدید به راه انداختند. از طرح‌های عجیب و غریبی که خبر از عدم آشنایی آنان با ساز و کار قانونی داشت تا نحوه تشکیل کمیسیون‌های مجلس. تیر ماه ۹۹ بود که محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه به دعوت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی حاضر شد تا به سوالات آنان پاسخ دهد. جلسه‌ای پر حاشیه که نمایندگان انتقادات بسیار تند و حتی هتاکانه علیه وزیر امورخارجه مطرح کردند و برای دقایقی تنش‌های در مجلس ایجاد شد. هر چه ظریف صبورانه، با آرامش و لبخند به اتهامات پاسخ می‌داد، فریاد نمایندگان انقلابی بیشتر می‌شد.

رفتار دور از ادب نمایندگان با مرد شماره یک دیپلماسی کشور، با واکنش‌های زیادی از سوی سیاسون مواجه شد. رهبر انقلاب نیز در ارتباط تصویری با نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در موضوع تعامل قوا خطاب به نمایندگان مجلس تأکید کردند: روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص به عنوان حق مجلس وجود داشته باشد، اما توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است. حضور وزرا در یک ماه اول آغاز به کار مجلس و ارائه گزارش از شرایط کشور، کار بسیار خوبی بود، اما نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود.


بیشتر بخوانید: ناگفته‌های صادق خرازی از روحانی، احمدی‌نژاد و انتخابات ۱۴۰۰


در جداول زیر به مهمترین خبر‌های سیاسی سه ماه دوم سال اشاره شده است؛

تیرماه سیاست در سال ۹۹

ردیف

اتفاق

تاریخ

توضیحات

۱

سردار نجات جانشین قرارگاه ثارالله سپاه شد

۹۹/۰۴/۰۱

سردار حسین نجات با حکم فرمانده کل سپاه به عنوان جانشین قرارگاه ثارالله سپاه منصوب شد.

۲

استیضاح هیات ‌رئیسه مجلس یازدهم کلید خورد

۹۹/۰۴/۰۲

علت استیضاح هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، مداخله سازمان یافته برخی اعضای هیات رییسه در توزیع نمایندگان در کمیسیون ها و طراحی انتخابات رییس و اعضای هیات رییسه کمیسیون های تخصصی مجلس قید شد.

۳

استعفای عارف از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان

۹۹/۰۴/۰۷

محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان پس از سه دوره متوالی ریاست بر شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان، از سمت خود استعفا کرد.

۴

نامه موسوی خوئینی ها به رهبر انقلاب

۹۹/۰۴/۰۷

موسوی خوئینی‌ها نامه سرگشاده‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشت و واکنش های زیادی را به همراه داشت.

۵

دختر سردار سلیمانی ازدواج کرد

۹۹/۰۴/۰۸

زینب مغنیه، خواهر شهید عماد مغنیه از ازدواج دختر سردار قاسم سلیمانی با پسر سیدهاشم صفی‌الدین، معاون اجرایی حزب‌الله لبنان خبر داد.

۶

دستور رهبر انقلاب درپی حادثه تلخ آتش سوزی در یک کلینیک درمانی

۹۹/۰۴/۱۱

درپی حادثه‌ی بسیار تلخ آتش‌سوزی در یکی از مراکز درمانی تهران که به جان‌باختن جمعی از شهروندان انجامید حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیام تسلیت، دستگاههای مسئول را موظف کردند ضمن بررسی موضوع، تدابیر لازم را برای کاستن از آسیبها و خسارتها بکار گیرند.

۷

ضربه کاری سپاه پاسداران به سرشبکه اصلی یک فرقه انحرافی و ضد دین

۹۹/۰۴/۱۱

با تلاش شبانه روزی پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه انقلاب اسلامی یکی از سرشبکه های اصلی ضد دین مقدس اسلام دستگیر شد.

۸

تکذیب شهادت و بازگشت پیکر حاج احمد متوسلیان به ایران

۹۹/۰۴/۱۳

امیر متوسلیان برادر حاج احمد متوسلیان درباره اخبار شنیده شده مبنی بر بازگشت پیکر حاج احمد و همراهان ایشان، گفت: ماجرای به شهادت رسیدن یا نرسیدن حاج احمد یک قصه ۳۸ ساله است و این صحبت‌ها برای امروز و دیروز نیست. در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر اخبار جعلی درباره حاج احمد پخش می‌شود و ۱۵ تیر به بعد هم دیگر هیچ خبری نمی‌شنویم و به هیچکس ادعایی ندارد.

۹

حملات تند به ظریف در صحن علنی مجلس

۹۹/۰۴/۱۵

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه مهمان مجلسی ها بود، حضوری که پرحاشیه بود و نمایندگان با ادبیات و کلمات تند وزیر دولت را مورد خطاب قرار دادند.

۱۰

اعتبارنامه تاجگردون رد شد

۹۹/۰۴/۱۸

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران به تصویب نمایندگان مجلس یازدهم نرسید.

۱۱

تکذیب خبر انفجار در غرب تهران و شهر قدس

۹۹/۰۴/۲۰

نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی شایعه هرگونه انفجار در شب گذشته را تکذیب کرد.

۱۲

موضع صریح و مهم رهبر انقلاب درباره توهین برخی نمایندگان به ظریف در صحن مجلس

۹۹/۰۴/۲۲

رهبر معظم انقلاب اسلامی، در ارتباط تصویری با نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در موضوع تعامل قوا خطاب به نمایندگان مجلس تأکید کردند: روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص به عنوان حق مجلس وجود داشته باشد اما توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است.

۱۳

یک نماینده مجلس یازدهم درگذشت

۹۹/۰۴/۲۳

عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ به دلیل ابتلا کرونا درگذشت.

۱۴

واکنش مهم سردار قاآنی به حادثه آتش سوزی ناو آمریکایی «یواس‌اس بونهوم ریچارد»

۹۹/۰۴/۲۴

فرمانده سپاه قدس به حادثه آتش سوزی ناو آمریکایی واکنش نشان داد و گفت: مدتها است فرماندهان نیروی دریایی ارتش آمریکا می‌گویند این ناوها آهن پاره هایی بیش نیستند.

۱۵

تکذیب شایعه جدال لفظی روحانی و قالیباف

۹۹/۰۴/۲۴

حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان هرگونه جدل لفظی بین رئیس جمهور و قالیباف در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا را تکذیب کرد.

۱۶

گفتگوی روحانی با پوتین

۹۹/۰۴/۲۶

حسن روحانی در گفت وگوی تلفنی با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه، توسعه همکاری‌های دوجانبه و متوازن با مسکو را در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی مورد تاکید قرار داد و از رایزنی‌ها و مذاکرات مسوولان دو کشور برای اجرایی و عملیاتی شدن توافقات ابراز خرسندی کرد.

۱۷

شهادت ۲ نیروی سپاه بیت‌المقدس در حمله تروریستی

۹۹/۰۴/۲۷

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از شهادت ۲ بسیجی پاسدار سپاه بیت المقدس کردستان در سروآباد خبر داد.

۱۸

جاسوس موساد و سیا در ایران، اعدام شد

۹۹/۰۴/۲۸

جاسوس متصل به دو شبکه سیا و موساد، سحرگاه امروز به دار مجازات آویخته شد.

مردادماه سیاست در سال ۹۹

ردیف

اتفاق

تاریخ

توضیحات

۱

انتقاد توکلی از حضور بذرپاش در بین کاندیداهای دیوان محاسبات

۹۹/۰۵/۰۱

احمدتوکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس از وی خواست تا در مورد انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان یکی از منتخبان ریاست دیوان محاسبات تجدید نظر نموده و کمیسیون برنامه و بودجه را از ادامه بررسی صلاحیت وی بازدارد.

۲

مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات شد

۹۹/۰۵/۰۱

مجلس مهرداد بذرپاش را به عنوان رئیس دیوان محاسبات انتخاب کرد.

۳

نامه جنجالی احمدی نژاد به بن سلمان

۹۹/۰۵/۰۶

نامه محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان منتشر شد.

۴

عملیات تهاجمی موشکی و پهپادی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز

۹۹/۰۵/۰۷

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴سپاه، در منطقه عمومی خلیج فارس و تنگه هرمز خبر داد.

۵

واکنش روحانی به شایعه فروش کوه دماوند

۹۹/۰۵/۰۸

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن راه سوم و ایجاد شایعات روزمره در میان مردم را در پیش گرفته گفت: امروز می‌گویند کوه های ما را فروختند چگونه کوه ها را فروختند؟ بعد می‌گویند نه، کوه ها را وقف کردند.  دو مرتبه روز بعد گفتند جنگل‌ها را فروختند و بعد می‌گویند جنگل را وقف کردند. ایجاد ناراحتی و نگرانی در مردم دیگر چه بازی است؟

وی گفت: مگر می شود انفال، بیابان، مرتع، جنگل، کوه، دریا و اقیانوس را وقف کرد؟ اگر به این راحتی بود همه اقیانوس های عالم را وقف می کردیم و درآمدش را در راهی می‌دادیم. اساس وقف، مالکیت اول باید باشد؛ وقتی مالک اول نیست نمی‌شود وقف کرد. در بعضی از وقف نامه‌ها کاغذ قدیمی‌ها از بین رفته و موریانه خورده گفته از کوه فلان تا کوه فلان، از این کوه تا آن کوه ۱۰۰ کیلومتر را در راه خدا وقف کرده است. مگر مال اوست؟ هر کس که احیا کرده با احیا مالک می‌شود.

۶

دستگیری سرکرده گروهک تروریستی توسط وزارت اطلاعات 

۹۹/۰۵/۱۱

سربازان گمنام امام زمان به یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا ضربه ای اساسی وارد کردند و سرکرده گروهک تروریستی «تندر» توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد.

۷

ارتش وارد حوزه فضایی شد

۹۹/۰۵/۱۲

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه های پدافند هوایی، زمینی و فضایی بین ارتش و معاونت علمی ریاست جمهوری امضا شد.

۸

نامه حاجی‌بابایی به قالیباف درباره بذرپاش

۹۹/۰۵/۱۲

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پاسخ نامه رئیس مجلس درباره بررسی نحوه انتخاب رئیس دیوان محاسبات را داد.

۹

نامه انتقادی محسن هاشمی به رئیس صدا و سیما

۹۹/۰۵/۱۳

محسن‌ هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در واکنش به تخریب شخصیت آیت‌الله‌ هاشمی در صدا و سیما به رئیس این سازمان نامه نوشت و نسبت به سوگیری‌های رسانه ملی انتقاد کرد.

۱۰

اهدا نشان و پرچم فداکاری به ارتش

۹۹/۰۵/۱۴

به پاس رشادت‌های مجاهدانه دانش‌آموختگان دانشگاه‌های افسری ارتش، با تصویب حضرت آیت الله خامنه‌ای، پرچم و نشان فداکاری به دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش اهدا می‌شود.

۱۱

اطلاعیه مهم قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه درباره انفجار زاهدان

۹۹/۰۵/۱۵

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور با صدور اطلاعیه‌ای از مجروح شدن چهار نفر از ماموران انتظامی شهرستان زاهدان بر اثر انفجار بمب صوتی بامداد امروز چهارشنبه در یکی از خیابان‌های این شهر خبر داد.

۱۲

عیدی رهبر انقلاب به مردم بشاگرد

۹۹/۰۵/۱۵

با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مناطق محروم استان هرمزگان خصوصا شهرستان بشاگرد، تعداد ۳۵۰ دستگاه یخچال اهدایی از جانب معظم له به خانواده‌های بشاگردی اهدا شد.

۱۳

ادعاهای جنجالی فتاح درباره املاک بنیاد مستضعفان

۹۹/۰۵/۱۹

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفین در گفت و گویی تلویزیونی که از شبکه یک سیما پخش شد موضوعاتی را در باره املاک این بنیاد مطرح کرد که در این بین نام تعدادی از شخصیت های سیاسی نام آشنا مانند غلامعلی حدادعادل، احمدی نژاد، علیرضا زاکانی، معصومه ابتکار و شهین‌دخت مولاوردی به میان آمد. 

۱۴

توصیه انتخاباتی کدخدایی به داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰

۹۹/۰۵/۲۰

کدخدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بررسی انتخابات ریاست جمهوری  ۱۴۰۰ را آغاز کرده اید، گفت: شورای نگهبان هنوز ورود و اقدام در این زمینه نکرده است. البته توصیه می شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت آنها تایید نشده است، در این دوره انتخابات شرکت نکنند.

۱۵

افشاگری میرسلیم علیه قالیباف

۹۹/۰۵/۲۲

میرسلیم در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه عده‌ای گفتند چرا اگر با آقای قالیباف اختلافی بوده حاضر شدید در یک لیست قرار بگیرید و حتی برخی معتقد هستند ایشان سر لیست بودند چرا شما قبول کردید؟، گفت: آقای قالیباف در دوران مسئولیت‌های اجرائی خود خدمات ارزنده‌ای انجام داده که باید تقدیر شود؛ در همان حال زیر نظر ایشان اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود و بسیاری از مدیران شهرداری درگیر مفاسد شوند.

۱۶

گفتگوی روحانی با مکرون

۹۹/۰۵/۲۲

 حسن روحانی در تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه با وی، با تاکید بر اینکه اروپا نباید تحت تاثیر آمریکا قرار گرفته و در دام این کشور بیافتد، گفت: طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از ۱۸ اکتبر باید تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شود و اگر آمریکا بخواهد اقدامی برخلاف آن انجام دهد، نقض قطعنامه است.

۱۷

بیانیه مهم سپاه پاسداران درباره توافق امارات و اسرائیل

۹۹/۰۵/۲۵

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی، این اقدام را خطایی راهبردی، حماقتی تاریخی و خنجری زهر آگین در پیکر امت اسلامی توصیف و تاکید کرد: این اقدام نه تنها منافع رژیم صهیونیستی را تامین نخواهد کرد بلکه با باطل سازی رویایی خاورمیانه جدید ، آینده ای خطرناک را در انتظار امریکا و حامیان توافقنامه قرار خواهد داد.

۱۸

واکنش روحانی به شکست آمریکا در شورای امنیت

۹۹/۰۵/۲۵

حسن روحانی رئیس جمهور با اشاره به هم‌زمانی روز مباهله و شکست قطعنامه‌ آمریکا علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت: برای اولین بار است که در طول تاریخ آمریکا قطعنامه‌ای علیه ایران تهیه کرده و فقط یک رای آورده است. آن هم یک کشور کوچک! یک جزیره! که اگر بگویم یک جزیره هم زیادی است! یک نصفه جزیره! چون جزیره‌ای است که یکی از کشورهایش این کشور است. کشوری کوچک به اسم دومینیکن! ببینید آمریکا کارش به کجا رسیده است که جز خودش فقط یک کشور کوچک با او همراهی می‌کند!

۱۹

ادعای میلیاردی میرسلیم رد شد

۹۹/۰۵/۳۰

 سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از رد ادعای دریافت ۶۵ میلیارد تومانی میرسلیم درباره تفحص از شهرداری تهران در این هیات به دلیل قانع کننده نبودن دلایل، اسناد و مستندات محکمه پسند خبر داد.

۲۰

بیانیه مهم سپاه پاسداران درباره دو موشک جدید شهید حاج قاسم و ابومهدی

۹۹/۰۵/۳۰

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت ۳۱ مردادماه روز صنعت دفاعی، رونمایی از موشک‌های شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی را نماد عزم و اراده ملی ایرانیان در پیگیری دکترین بازدارندگی دفاعی و تهاجمی کشور و تداوم راه سیدالشهدای مقاومت اسلامی دانست.

۲۱

 آزادی ۳ اسیر ایرانی در دست دزدان دریایی سوملی 

۹۹/۰۵/۳۰

وزارت اطلاعات از آزادی سه تن از هموطنان بلوچ که از سال ۹۸ به دست دزدان دریایی در سومالی اسیر بودند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.

شهریور ماه سیاست در سال ۹۹

ردیف

اتفاق

تاریخ

توضیحات

۱

صدور رای پرونده متهمان ۷۷ بیانیه  نفر

۹۹/۰۶/۰۱

رأی پرونده متهمان بیانیه ۷۷ نفر صادر شد که طبق آن علی شکوری راد به یک سال زندان، مهدی محمودیان به پنج سال زندان و محمد حسین کروبی، محسن آرمین، قربان بهزادیان نژاد و صدیقه وسمقی هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

۲

سورپرایز موشکی سپاه پاسداران

۹۹/۰۶/۰۳

 موشک فتح که نمونه کوچک‌سازی شده موشک‌های خانواده فاتح است، قدرت آتش بیشتری را در کنار دقت و نقطه‌زنی برای یگان موشکی به ارمغان خواهد آورد.

۳

روح الله حسینیان درگذشت

۹۹/۰۶/۰۴

حجت الاسلام روح الله حسینیان نماینده سابق مجلس پس از یک دوره نسبتا طولانی بیماری درگذشت.

۴

دیدار روحانی با گروسی

۹۹/۰۶/۰۵

 حسن روحانی در دیدار "رافائل ماریانو گروسی" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با وی ، با ابراز امیدواری به اینکه همکاری های بین ایران و آژانس روز به روز بیشتر شود، گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی علاوه بر وظایف فنی و تخصصی خود در زمینه پادمان و پروتکل الحاقی که ایران داوطلبانه آن را اجرا می کند، در رابطه با برجام و حفظ این سند چند جانبه نیز مسئولیت مهمی برعهده دارد.

۵

نامه نمایندگان به سران قوا درباره برکناری وزیر نفت

۹۹/۰۶/۱۰

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در رابطه با نامه تعدادی از نمایندگان به سران قوا مبنی بر برکناری وزیر نفت گفت: بخشی از قانون اساسی مربوط به اختیارات نهادهای سیاسی و قوای سه‌گانه است، ساز و کارهای مربوط به نصب و عزل وزرا در قانون اساسی کاملا مشخص است. مطلبی که تعدادی از نمایندگان به سران قوا برای برکناری وزیر نفت نوشتند، این صرفا یک نامه اداری است. 

۶

واکنش رهبر انقلاب به توافق امارات و اسرائیل

۹۹/۰۶/۱۱

رهبر معظم انقلاب فرمودند: اماراتی‌ها پای صهیونیستها را به منطقه باز کردند و مسئله فلسطین را که مسئله غصب یک کشور است به فراموشی سپردند و عادی‌سازی کردند.

۷

ضربه غافلگیرکننده سپاه پاسداران به افراد مسلح

۹۹/۰۶/۱۳

پاسداران گمنام امام زمان( عج) ناحیه مقاومت بسیج سپاه بندرعباس دونفر از افراد مسلح را در این شهر دستگیر کردند.

۸

تکذیب ابتلای آیت الله جنتی به کرونا

۹۹/۰۶/۱۳

روابط عمومی شورای نگهبان خبر ابتلای آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان به کرونا را تکذیب کرد.

۹

رونمایی از قطعات گلوگاهی خودروسازی توسط وزارت دفاع

۹۹/۰۶/۱۶

همزمان با بازدید مدیر عامل ایران خودرو از نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع چند قطعه گلوگاهی خودرو اعم از ACU، توربوشارژ، ایربگ و باتری های  ویژه خودروهای عمومی و تاکسی و مناطق گرمسیری ساخت متخصصان صنعت دفاعی وزارت دفاع رونمایی شد.

۱۰

پیام‌ مهم رهبر انقلاب در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص)

۹۹/۰۶/۱۸

رهبر انقلاب در پیامی، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم را محکوم کردند.

۱۱

تکذیب شایعه درگیری لفظی میان خاتمی و روحانی

۹۹/۰۶/۱۹

 ‎یک مقام نزدیک به دفتر رئیس جمهور مطالب نقل شده در گفت وگوی تلفنی دکتر روحانی و رئیس دولت اصلاحات را تکذیب کرد.

۱۲

انتخابات مجلس یازدهم در میانه لغو شد

۹۹/۰۶/۱۹

بنابر اعلام رئیس ستاد انتخابات، صلاحیت یکی از ۲ نامزد راه‌یافته به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه رد شده و بر این اساس دور دوم انتخابات در این حوزه برگزار نمی‌شود.

۱۳

آیت الله صانعی درگذشت

۹۹/۰۶/۲۲

آیت الله العظمی یوسف صانعی از مراجع تقلید و استاد درس خارج حوزه علمیه امروز در قم دار فانی را وداع گفت.

۱۴

هشدار سپاه پاسداران به بحرین

۹۹/۰۶/۲۲

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید برقراری روابط دیپلماتیک بین بحرین و رژیم جعلی صهیونیستی تاکید کرد: حاکم جلاد بحرین در انتظار انتقام سخت مجاهدان قدس و ملت مسلمان و غیرتمند این کشور باشد.

۱۵

شکایت سازمان پدافند غیرعامل از رئیس و دبیر شورای عالی فضای مجازی

۹۹/۰۶/۲۲

روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور از شکایت این سازمان از رئیس و دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

۱۶

روایت امیر نصیرزاده از شب شهادت سردار سلیمانی

۹۹/۰۶/۲۷

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت در شب شهادت سردار سلیمانی ما تا لحظه جنگ پیش رفتیم و دو پایگاه‌ ما در جنوب کشور پرواز انجام دادند و منطقه شلوغ بود و هواپیماهای زیادی در فضای آسمان بودند.

۱۷

دیدار کرباسچی با مهدی کروبی

۹۹/۰۶/۳۱

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با انتشار تصویری از دیدار خود با مهدی کروبی بعد از ۱۰ سال خبر داد.

۱۸

افشاگری درباره اعطای خودروهای قسطی به نمایندگان مجلس

۹۹/۰۶/۳۱

امام جمعه لواسان در واکنش به اعطای خودروی دنا پلاس به نمایندگان مجلس گفت: اینکه نمایندگان مجلس دنا پلاس را قسطی گرفته اند یعنی چه؟ آیا معنایش تضمین تخلفات خودروسازان و چراغ سبز برای سرکیسه کردن مردم نیست؟

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سردشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران – آران و بیدگل – اردستان – اصفهان – برخوار – بوئین میاندشت – تیران و کرون – چادگان – سمیرم – شاهین شهر و میمه – شهرضا –  فریدن – فریدونشهر – فلاورجان – استان آذربایجان غربی – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان – استان کرمانشاه – استان کرمان – استان کردستان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین – شهرستان آباده – شهرستان ارسنجان – شهرستان استهبان – شهرستان اقلید – شهرستان بوانات – شهرستان پاسارگاد – شهرستان جهرم – شهرستان خرامه – شهرستان خرم بید – شهرستان خنج – شهرستان داراب – شهرستان رستم – شهرستان زرین دشت – شهرستان سپیدان – شهرستان سروستان – شهرستان شیراز – شهرستان فراشبند – شهرستان لامرد – شهرستان مرودشت – شهرستان ممسنی – شهرستان مهر – شهرستان نی ریز – شهرستان سمیرم