به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ منتخب مردم گرمی در مجلس یازدهم گفت: روز چهارشنبه جلسه شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور ۵۴ نفر از منتخبان برگزار می‌شود.

در این جلسه قرار است ۹ نفر را برای هیئت ‌رئیسه فراکسیون شورای ائتلاف انتخاب کنیم. او ادامه داد: بعد از انتخاب ۹ نفر برای هیات‌رئیسه فراکسیون شورای ائتلاف، سازوکار مجمع عمومی را مشخص خواهیم کرد.

در این جلسه مشخص می‌کنیم که جلسه مجمع عمومی با حضور ۲۳۵ نفر از منتخبان مجلس یازدهم چه زمانی برگزار شود.

این منتخب مجلس یازدهم تاکید کرد: افرادی که کاندیداهای ریاست مجلس یا هیات‌رئیسه هستند اگر به تفاهم رسیدند که رقابت نکنند، رای‌گیری استمزاجی می‌شود.اما اگر منتخبان ریاست مجلس شورای اسلامی تفاهم نکردند، کاندیداها صحبت می‌کنند و مجمع عمومی فراکسیون به آنها رای می‌دهد.

اسماعیلی توضیح داد: تعهد این است که هر کسی که در فراکسیون رای آورد در صحن کاندیدا شود و کسی که رای نیاورد با توجه به تعهدی که داده است دیگر نمی‌تواند در صحن علنی مجلس شورای اسلامی کاندیدا شود. این تعهد برای تمامی صندلی‌های هیات‌رئیسه اعم از نواب، دبیران و رئیس مجلس است. این سازوکار را تهیه کردیم و اقدام اولیه‌ای در این خصوص انجام می‌شود.

او در پاسخ این سوال که آیا گزینه‌های ریاست مجلس به تفاهم خواهند رسید گفت: پیش‌بینی نکرده‌ایم که دوستان به تفاهم می‌رسند یا خیر. همان‌طور که می‌دانید، آقای زاکانی اعلام کرد که کاندیدای ریاست مجلس نمی‌شود. اما آقایان حاجی‌بابایی، نیکزاد، قالیباف، میرسلیم و… همچنان کاندیدای ریاست مجلس هستند. اگر این کاندیداها با یکدیگر تفاهم و توافق کردند، فبهاالمراد. اما اگر توافق نکردند، رقابت درون فراکسیونی خواهیم داشت و قرار است در صحن علنی مجلس شاهد هیچ رقابتی نباشیم.