به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه/ مجید گودرزی، حالا قیمت مرغ در اثر نوسان بازار ارز به پرواز درآمده و به هر کیلو ۳۴ هزار تومان رسیده است. تمام مسئولان به تکاپو افتاده اند تا این مرغ رها شده را به قفس برگردانند. از تعزیرات حکومتی گرفته تا رئیس محترم جمهور و وزارت صمت اصرار به کنترل قیمت مرغ دارند. مرغ مالکیت خصوصی ندارد و میشود کنترلش کرد.
اما سالهاست مستأجران ایران و ساکنان سرزمین ایران تلاش دارند یک جای پای هر چند کوچک در دستگاه عریض و طویل قضایی کشور داشته باشند و اصلا حقی داشته باشند تا بتوانند برای اعاده آن به محکمه بروند، که متاسفانه قانونگذار به بهانه مالکیت خصوصی از قانونگذاری خودداری می کند. اکنون اگر یک مالک و صاحبخانه ایی قیمت ملک خود را متری یک ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار هم تعیین کند، به هیچ کجا نمی شود شکایت کرد. اما برای چند هزار تومان افزایش قیمت مرغ تمام ارکان نظام به تکاپو می افتند. (البته عده آیی معتقدند این تلاشها واقعی نیست)
*حال این سوال مطرح است که مرغ نیاز ضروری تری است یا مسکن؟*

دولت از گرانی ارز سود می برد و قیمت مرغ تابع قیمت ارز است.
*براستی چرا برای فساد و #تن_فروشی قانون حد تعیین کرده است، اما برای گران‌فروشی و ایجاد بحران در معیشت مردم و خانواده های ایرانی توسط ملاکین، حصار دروغین مالکیت خصوصی ایجاد شده است!؟*

آیا تن انسان خصوصی تر است، یا آپارتمان مافیای مسکن؟

خدا را شاکریم که مرغ مالکیت خصوصی ندارد و میشود قیمت آن را کنترل کرد.

انتهای پیام/