به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، مقام معظم رهبری در بهمن ماه ۹۷ بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ؛ در بیانیه معروف به گام دوم انقلاب ، راهبردهای مهمی را در مقابل قانونگذاران و سیاستگذاران کشور گشودند . بعبارتی پس از ۴۰ سال تجربه ، نیازمند اقدامات اساسی در حوزه های مختلف حکمرانی می باشیم که عمده این تغییرات و اقدامات از مسیر مجلس می گذرد.
 
همچنین مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم ، ضمن بیان ویژگی های این مجلس انتظاراتی را نیز بیان داشتند. ایشان ، این مجلس را ، مجلس امید و انتظار مردم دانستند و به عنوان یکی از قوی ترین و انقلابی ترین مجالس دوران انقلاب یاد کردند و  حضور نیروهای پرانگیزه و پرایمان ، پرتوان ، جوان تحصیل کرده و انقلابی در کنار تعدادی از مدیران با سابقه کار اجرایی و سابقه داران در قوه مقننه ؛ از جمله ویژگی این مجلس دانستند و اظهار داشتند " مجموعه‌ی این سه گروه  جوانان، مدیران، و پیشکسوتان و سابقه‌داران مجموعه‌ی بسیار خوب و کارآمد و به‌دردبخوری را بحمدالله در این مجلس به وجود آورده. بنابر‌این، مجلس، مجلس بسیار خوبی است. خوشبختانه به مسائل انقلاب هم این مجلس حسّاس است. "

با این اوصاف و با گذشت بیش از سه ماه از فعالیت مجلس و مشخص شدن ترکیب هیات رِئیسه و کمیسیون ها و شتاب قابل ستایش فعالیتهای در مجلس و  احتمالا آشنایی نمایندگان با پیش نیاز الزامات قانونگذاری و نظارتی در مجلس ( همچون اسناد فرادستی نظام مانند قانون اساسی ، سند چشم انداز توسعه ، برنامه توسعه ، سیاستهای کلی نظام ، مفهوم و شقوق منافع ملی و فرایند سیاستگذاری و اجرای قانون در کشور)، وقت آن فرارسیده است که  در راستای سخنان مقام رهبری ، نخبگان و دلسوزان انقلاب با صراحت ، نسبت به مطالبه رفع نقائص قانونی و مشکلات اساسی فراروی شهروندان،  از نمایندگان خود در خانه ملت ، پرسش و پیگیری نموده و انتظار پاسخگویی به موقع نیز داشته باشند. 

در همین راستا مقام معظم رهبری  در دیدار با نمایندگان  فرمودند که " توصیه‌ی  ما این است که به مسائل کلیدی توجّه کنید، اولویّت را به مسائل کلیدی بدهید. به مسائل فرعی و درجه‌ی دو گاهی انسان لازم است برسد، لکن جوری برخورد نشود با مسائل درجه‌ی دو که مانع از حرکت جدّی و متمرکز به سمت مسائل کلیدی بشود."

بعنوان اولین پرسش و مطالبه از هیات رئیسه محترم و روسای کمیسیونهای مجلس انتظار می رود که ؛ سئوالات اساسی کشور را بصورت موضوعی و با اولویت بندی و اهمیتی که در دستور قرار خواهد گرفت را بصورت کوتاه مدت (شش ماهه) ، میان مدت ( سالانه ) و دراز مدت (چهارساله)  به استحضار مردم شریف و اندیشمندان کشور برسانند .

مردم و نخبگان علاقمند به آرمانهای انقلاب اسلامی این حق را دارند که بدانند از منظر نمایندگان چه مسئله هایی از مسائل مبتلابه جامعه در دستور کار کمیسیونها قرارگرفته است و آیا موضوعی مورد غفلت و یا عدم اولویت واقع شده است. قطعا باور نمایندگان درباره عدالت وشفافیت این حق را به جامعه می دهد که این مطالبه بحق را از مجلس محترم بنماید و نمایندگان و کمیسیونهای تخصصی پاسخگوی سئوالات و ابهامات نخبگان و دلسوزان به نظام و انقلاب باشند .
 
بنابراین ؛ از مجلس انقلابی و هیات رئیسه آن انتظار می رود. سئوالات اساسی نظام و کشور و اولویت بندی در پرداختن به  آنها را  بصورت موضوعی ( اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی ) و تفکیک به اطلاع شهروندان فهیم و نخبگان کشور برسانند.

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سردشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران – آران و بیدگل – اردستان – اصفهان – برخوار – بوئین میاندشت – تیران و کرون – چادگان – سمیرم – شاهین شهر و میمه – شهرضا –  فریدن – فریدونشهر – فلاورجان – استان آذربایجان غربی – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان – استان کرمانشاه – استان کرمان – استان کردستان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام