به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، یادداشت ـ علی بهمنش کارشناس ارشد علوم سیاسى و عضو شوراى مرکزى حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامى: امروزه مشارکت زنان در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی؛ مهم ترین شاخصه یک جامعه رو به رشد به شمار میرود و جوامع توسعه یافته به خوبی به نقش زنان به عنوان نیمی از نیروی انسانی خلاق به واسطه ی چند نقشی بودنشان پی برده اند و قطع به یقین ایفای نقش انکار ناپذیر زنان در پیشبرد اهداف آرمان های کلان تاثیر نه تنها مطلوب بلکه پیامدهای شگرفی در آینده برجای خواهد گذاشت. لذا در همین راستا لاجرم های گریز ناپذیر دنیای مدرن تلاشهایی فزاینده تر را برای حضور حداکثری زنان در ابعاد بیشتر طلب می کند.

زنان در راستای انجام رسالت خویش همواره درصدد بوده اند نه تنها از مردان عقب تر نمانند بلکه یک گام جلوتر از آنها باشند.زنان اگر خود را در چارچوب شرایط مساوی با مردان در زمینه های استقلال فکری، آزادی در طرح و عدالت اجتماعی و بیان ایده و اثر؛ و چه به لحاظ برابری شرایط همطراز با مردان بیابند؛ پله های ترقی را با سرعت طی خواهند کرد و هویت ارزشی خود را نیز با تمام توان حفظ خواهند کرد؛ ضمن اینکه با طیب خاطر بیشتر و آسودگی خیال والاتری به جامعه ای که به فعالیت آنها بها می دهد همراه با احساس مسولیت بیشتر ادای دین خواهند کرد.اگر خفقان و عدم امنیت در هر زمینه ای ملموس باشد و یا هر یک از آیتم های آزادی، استقلال و عدالت کمرنگ تر نمود پیدا کنند خواه و ناخواه؛ اصول والا به حاشیه رانده خواهد شد، که قاعدتا مقوله ی سیاست به ویژه فعالیت زن سیاستمدار نیز هرگز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

زنان در تمام جوامع از کمترین فرصت ها، موهبت ها، امکانات جذب در ادارت و مناصب کلیدی، برابری و حتی دموکراسی و چه بسا احقاق حقوق اولیه شهروندی نیز برخوردار نیستند. ای کاش انصاف و دیدگاهی مقابل روی دولتمردان و تدوینگران قوانین کلان ممالک گشوده شود تا به زنان نیز فرصت و اجازه بروز خلاقیت های توانمندانه و حضور پررنگ تر را فراهم نمایند.

در کشور ما نیز مانند تمام جوامع سنتی که هنوز درگیرودار گذار از قیود سنت به مدرنیزه سردرگم است نگاههای مردانه بر عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کاملا مشهود است؛ هر چند حضور زنان نسبت به دهه های قبل پررنگ تر و قدرتمندتر و کارسازتر و کلیدی تر شده است، اما متاسفانه مناسبات هنوز مردانه است.

بیایید حب و بغض های افراطی را با درایت و اندیشه کنار بزنیم و باور کنیم زنان انسانهایی توانمند و بینهایت مستعدند ولی اعمال سلایق مردانه و قوانین دست پاگیر نوشته و نانوشته عرصه های حضور را برای آنان تنگ کرده است.
بیایید باور کنیم موفقیت زنان در عرصه های مختلف تا حدود زیادی بستگی به تصمیمات مردان دارد. بیایید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم جامعه کامل انسانی با حقوق یکسان فارغ از نگاههای جنسیتی را لمس و درک کنیم و برای احقاق حقوق زنان توانمند و اصلاح تفکرات مرد محورانه کمر همت ببندیم و یکدل و یک صدا همراه با قانون گذاران عزیز، دنیای مترقی و عالی و برابری جنسیتی بسازیم.

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سر دشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران – آران و بیدگل – اردستان – اصفهان – برخوار – بوئین میاندشت – تیران و کرون – چادگان – سمیرم – شاهین شهر و میمه – شهرضا –  فریدن – فریدونشهر – فلاورجان – استان آذربایجان غربی – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان – استان کرمانشاه – استان کرمان – استان کردستان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام