با استقرار دولت نهم، حضور رسمی «تاج گردون» در مدیریت کلان، پایان یافت و تنها در قالب حزب منحله مشارکت و بنیاد باران فعالیت سیاسی خود را ادامه ‌می‌داد. با این حال، بسیاری از یاران او مسئولیت‌های پیشین خود را حفظ کردند یا حتی برکشیده شدند و مسئولیت‌های مهمتری یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، با نگاهی به فهرست مدیران اقتصادی دولت در سال‌های اخیر می‌توانیم بسیاری از دوستان و یاران وی را شناسائی کنیم. «محمد جهرمی»، گرچه از مریدان او نبود اما از دوستان «تاج گردون» بود که از مدیریت در استانداری فارس با وی سابقه همکاری داشت. جهرمی در دولت نهم به وزارت کار رسید و در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری سودای داوطلبی داشت. وی در دولت دهم به ریاست بانک صادرات رسید.

«فرشباف ماهریان»، از یاران «تاج گردون» و از مدیران سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس کل بیمه و معاون وزیر اقتصاد شد. وی در دولت خاتمی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و از نیروهای «تاج گردون» بود.
«کوروش پرویزی»، در دولت خاتمی معاون استانداری سمنان بود و به معاونت سازمان نوسازی مدارس در وزارت آموزش و پرورش انتقال یافت. وی که از یاران صمیمی و هم ولایتی های «تاج گردون» است، مورد حمایت اسفندیار مشائی قرار گرفت و مسئولیت‌هائی چون مدیریت بانک «توسعه صادرات» و «عضویت در شورای عالی پول و اعتبار» را عهده دار شد.
«سید قاسم حسینی» که از همشهریان و دوستان قدیمی «تاج گردون»، بود در دولت خاتمی رشد کرد و مدیریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی چند استان و سپس معاونت امور استان‌های این سازمان را بر عهده گرفت. وی در دولت احمدی نژاد نیز موقعیت خود را حفظ کرد و «معاونت برنامه ریزی» معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور را عهده دار شد.
«اکرمی» نیز با «تاج گردون» روابط صمیمانه و خانوادگی دارد. وی با حمایت‌های «تاج گردون» در دولت خاتمی به معاونت اداری، مالی و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی رسید. او در دولت دهم معاون وزیر اقتصاد و رئیس خزانه داری کل کشور بود.
«حمید پورمحمدی» که از دوستان و همشهریان «تاج گردون» است، در دولت خاتمی به سمت معاون استانداری دست یافت ولی با پایان دولت خاتمی، موقعیت خود را ارتقاء داد و با حمایت ویژه نزدیکان اسفندیار رحیم مشائی معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد شد و سپس قائم مقام بانک مرکزی گردید. محسنی اژه ای دادستان کل کشور وی را از متهمان اصلی فساد بانکی سال ۹۰ معرفی کرد.
«محمود رضا خاوری» اختلاسگر فراری معروف، از دوستان «تاج گردون» و شیخ مهدی کروبی بود و با اینکه تحصیلات حقوقی داشت، به مدیریت‌های کلان بانکی و مدیریت بانک‌های «صنعت و معدن» و «سپه» دست یافت. در دولت احمدی نژاد با حمایت نزدیکان اسفندیار رحیم مشائی مدیر عامل بانک ملی شد. پس از افشای فساد بانکی سه هزار میلیارد تومانی، به کانادا رفت و هنوز بازنگشته است.
«سید کامل تقوی نژاد» هم از دوستان قدیمی و همشهریان «تاج گردون» بود که در دولت خاتمی به معاونت در وزارت اقتصاد و نیز وزارت تعاون رسید.

انتهای پیام/

باشت – بهمئی – بویر احمد – چرام – دنا – کهگیلویه – گچساران – لنده – استان کهگیلویه و بویراحمد – اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سر دشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران – آبادان – آغاجاری – امیدیه – اندیکا – اندیمشک – اهواز – ایذه – باغ ملک – باوی – بندر ماهشهر – بهبهان – حمیدیه – خرمشهر – دزفول – دشت آزادگان – رامشیر – رامهرمز – شادگان – شوش – شوشتر – کارون – گتوند – لالی – مسجد سلیمان – هفتگل – هندیجان – هویزه – اسلامشهر – پاکدشت – پیشوا – تهران – دماوند – رباط کریم – ری – شمیرانات – شهریار – فیروز کوه –  قدس – قرچک – ملارد – ورامین – استان تهران