طی چهار ماه و نیمی که از شیوع ویروس کرونا در کشورمان می‌گذرد، بالغ بر ۱۱۰ نفر از پرسنل اورژانس تهران به آن مبتلا شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی، پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران که در نشست آنلاین خبری با اصحاب رسانه حضور یافته بود، در این باره گفت: ۱۱۰ الی ۱۲۰ نفر از نیرو‌های اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده‌اند که معادل ۵ درصد نیروهایمان می‌شود در حالی که میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا ۲۰ درصد است اما ما با محافظت خیلی خوبی که داشتیم ابتلای متری داشتیم.

وی از آمادگی اورژانس برای خدمت رسانی به اماکن برگزاری کنکور سراسری خبر داد و گفت: در این زمینه مشکلی وجود ندارد و اگر برای دانشجویی اتفاقی بیفتد بلافاصله خدمات ارائه می‌شود.

صابریان تصریح کرد: برای ساخت مجوز‌های مراکز درمانی و کلینیک‌ها درخواست کرده‌ایم که از لحاظ ایمنی از اورژانس درخواست مجوز کنند، اما این اتفاق رخ نداده است و ما سعی می‌کنیم با افزایش تعداد پایگاه‌ها خدمت رسانی را افزایش دهیم. وقتی ورودی ساختمان مناسب نباشد خدمت‌رسانی سخت‌تر می‌شود.

وی افزود: به افرادی که در قرنطینه خانگی هستند خدمات ارائه می‌کنیم و از اول سال تا کنون ۳۷۰۰ ماموریت انجام داده‌ایم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تخصیص بودجه برای خرید تجهیزات برای اورژانس اظهار داشت: مبالغی برای اورژانس تهران از اول سال درنظر گرفته شده است، اما اورژانس تهران با کسری بودجه مواجه است و لازم است به این موضوع توجه بیشتری شود.

تکمیل می‌شود…

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سر دشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران