به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، در حالی که بازار روزهای عجیب و غریب و تاسف باری را پشت سر می گذارد مقامات ارشد دولت همچنان این وضعیت را گذرا و موقتی می دانند.

شب گذشته همتی رییس کل بانک مرکزی از موقتی بودن این وضعیت سخن گفته و اعلام کرده که دولت فعلا بنای توزیع ارز در بازار را ندارد.

این وضعیت البته تداوم پیدا کرد و حسن روحانی هم امروز گفته است :«شوک ایجاد شده در بازار ارز موقت و گذرا بوده و ریشه و دلیل بنیادی اقتصادی ندارد و باید تعادل به بازار ارز برگردد.»

برخی معتقدند که دولت از وضعیت موجود بازار ارز برای کسری ارز خود بهره جسته است. دولتی ها اما چنین چیزی را تکذیب می کنند و حتی رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان این وضعیت را معلولی از قطعنامه اخیر شورای حکام تصویر سازی می کنند.

از جانب دیگر تهدیدهایی هم صورت گرفته که بر مبنای آن قرار است مقصران این وضعیت یعنی کسانی که ارز گرفته اند و اقدام لازم را انجام نداده اند معرفی شوند.

بی عملی دولت در وضعیت فعلی موجب شده که بسیاری از کالاها با افزایش قیمت قابل ملاحظه ای رو به رو شود. افزایش قیمتی که بر اساس تجربه حتی بعد از پایین آمدن قیمت دلار هرگز به عقب بازنخواهد گشت.

حالا مردم مانده اند و این معما که واقعا در دولت چه خبر است؟ آقای روحانی که روزی وعده های رنگارنگ می داد و می گفت «آنچنان رونقی ایجاد کنم که دیگر نیازی به یارانه نداشته باشید» در شرایط فعلی گویا هیچ نسخه ای ندارد و با همین «باید ها» انتظار بهبود اوضاع را دارد.

گرانی های گسترده ، تورم روز افزون و وضعیت نابسامان اقتصاد نشان بی برنامگی و بی عملی دولت دارد.

انتهای پیام/

بوکان – ارومیه