به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه اول در جلسه کمیسیون ها برگزار شد.

گفتنی است انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های قضایی و فرهنگی، پس از سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه برگزار می‌شود.

براین اساس روسای کمیسیون های تخصصی مجلس به شرح زیر انتخاب شدند:

کمیسیون صنایع و معادن: 

رئیس : عزت الله اکبری تالارپشی؛ وی سابقه عضویت در کمیسیون صنایع و معادن در مجلس هشتم را دارد و پیش از این مدیر کل سیاسی انتظامی استانداری مازندارن بوده است. 

نایب رئیس اول:  سید احمد رسولی نژاد 

نایب رئیس دوم: علی جدی

دبیر اول: مصطفی رضا حسینی قطب آبادی

دبیر دوم: بهزاد رحیمی

سخنگو: حجت اله فیروزی 

کمیسیون بهداشت و درمان: 

حسینعلی شهریاری؛ وی از در دوره های هفتم تا دهم سابقه حضور در کمیسیون بهداشت را دارد و رئیس علوم پزشکی داشنگاه زاهدان است.

نایب رئیس اول: علی اصغر باقرزاده

نایب رئیس دوم: سید محمد پاک مهر 

دبیر اول:  فاطمه محمد بیگی

دبیر دوم:  محسن فتحی

سخنگو: زهرا شیخی مبارکه

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات:

حمیدرضا حاجی بابایی؛ حضور در دوره های پنجم تا هشتم و دوره دهم مجلس شورای اسلامی از سوابق نمایندگی وی به شمار می رود. حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم بود.

نایب رئیس اول: محمد خدابخشی

نایب رئیس دوم:  سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی

دبیر اول: غلامحسین کرمی 

دبیر دوم: آرش زره‌تن لهونی

سخنگو: محمدمهدی مفتح 

کمیسیون اقتصادی:

محمدرضا پورابراهیمی؛ وی در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی سابقه عضویت در کمیسیون اقتصادی و ریاست این کمیسیون را برعهده داشت.

نایب رئیس اول: سیداحسان خاندوزی

نایب رئیس دوم: کاظم موسوی

دبیر اول:  انور حبیب‌زاده بوکانی

دبیر دوم: سیدغنی نظری

سخنگو: مهدی طغیانی

کمیسیون عمران:

محمدرضا رضایی کوچی ؛ نمایندگی ادوار هشتم، نهم و دهم و نیز ریاست بر کمیسیون عمران از سوابق نمایندگی وی به شمار می رود.

نایب رئیس اول: کمال علیپور خنکداری

نایب رئیس دوم: منصور آرامی نیز

دبیر اول: احمد جباری

دبیر دوم: آرا شاوردیان

سخنگو: سید البرز حسینی 

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها:

محمدصالح جوکار؛ وی در دوره نهم مجلس سابقه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود. همچنین معاون پارلمانی سپاه پاسداران از دیگر سوابق اجرایی او به شمار می رود.

نایب رئیس اول: حسین بامیری

نایب رئیس دوم: محمدحسن آصفری

دبیر اول: فاطمه مقصودی

دبیر دوم:  حسین خسروی

سخنگو: علی حدادی

کمیسیون آموزش و تحقیقات:

علیرضا منادی سفیدان؛ سابقه نمایندگی مردم در ادوار هشتم و نهم از جمله سوابق وی به شمار می رود. همچنین او مسئولیت بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده داشت.

نایب رئیس اول: محمد وحیدی

نایب رئیس دوم: سید محمد مولوی

سخنگو: احمد حسین فلاحی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

مجتبی ذوالنوری؛ وی در مجلس دهم سابقه ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را داشت. همچنین جانشینی ولی فقیه در سپاه پاسداران از جمله سوابق وی به شمار می رود.

نایب رئیس اول: عباس مقتدای خوراسگانی

نایب رئیس دوم: شهریار حیدری

سخنگو: ابوالفضل عموئی

کمیسیون انرژی:

فریدون عباسی؛ ریاست سازمان انرژی اتمی از جمله سوابق اجرایی وی است.

نایب رئیس اول: موسی احمدی 

نایب رئیس دوم: احمد مرادی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

سید جواد ساداتی نژای؛ وی سابقه نمایندگی در مجلس دهم را دارد. همچنین معاونت حقوقی وزارت علوم از جمله سوابق اجرایی وی است.

نایب رئیس اول: جلال محودزاده 

نایب رئیس دوم: محمدجواد عسکری

دبیر اول: احد آزادی‌خواه 

دبیر دوم: سید صادق طباطبایی‌نژاد 

سخنگو: معین‌الدین سعیدی

کمیسیون اجتماعی:

مهدی عیسی زاده؛ وی سابقه عضویت در کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم و نهم را دارد. 

نایب رئیس اول: ولی اسماعیلی

نایب رئیس دوم: عباس گودرزی

دبیر اول: حسین حاتمی

دبیر دوم: اردشیر مطهری

سخنگو: علی بابایی

انتهای پیام/