به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، متن نامه بشرح ذیل آمده است:

جناب آقای دکتر نوبخت
معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور
سلام علیکم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

از بنده خدا صادق بشیزی به برادر و استاد ارجمند جناب دکتر نوبخت،
به عنوان یک کارشناس فعال کیفیت و حقوق شهروندی با عنایت به وضعیت غیر قابل نظام اداری آن سازمان (سازمان برنامه و بودجه) احتمال انعکاس این انشا ء برای شما در حداقل میدانم اما به جهت دلسوزی و انجام تکلیف مواردی را مزید استحضار تقدیم میدارم.
۱- در مراجعه چند دقیقه ای به دبیر خانه ساختمان برنامه بودجه متوجه شدم که مردم از بابت عدم پاسخ گویی پیگیری های تلفنی نهایت عدم رضایت را از سازمان برنامه بودجه دارند.
۲- متوجه شدم تابلو تهدید آمیز ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی به دیوار دبیرخانه الصاق شده است.
۳- متاسفم که سازمان مطبوع تحت مدیریت جنابعالی با تهدید خوش آمد گویی میکند.
۴- این تابلو نشان میدهد که چقدر از نارضایتی مردم نگران هستید.
۵- این تابلو نشان میدهد که منطق تهدید منطق غالب رفتاری سازمان مطبوع شماست.
۶- این تابلو نشان میدهدکه این سازمان با متن حقوق شهروندی تدوین و منتشر شده توسط دولت آشنایی ندارد.
۷- این تابلو نشان میدهد که سازمان شما با بخشنامه های سازمان اداری و استخدامی کشور کاملا” بیگانه است.(بخشنامه شماره ۱۶۴۹۱۷۱ مورخ ۹۶/۱۱/۰۱)
۸- این تابلو نشان میدهد ابلاغی ریاست محترم جمهور به شماره ۱۱۲۷۱۲۸ مورخ ۹۵/۱۲/۲۸ در مورد سازمان برنامه و بودجه مشمولیت ندارد.

و اما در مورد کار خودم بطور خلاصه میگویم که در پیگیری های نامه تحویلی به دبیر خانه طی ۱۲ روز گذشته موفق به ارتباط موثر با احدی از مدیران و کارشناسان آن سازمان نشدم.
در تماسها و پیگیری های تلفنی چنین به نظر میرسد آن سازمان کلا” تعطیل است.
تلفنخانه به دفاتر مختلف وصل میکند و در موردی از عزیزان تلفنخانه خواستم مرا به دفتر جنابعالی وصل نمایند ولی در مکالمه کوتاه متوجه شدم عوامل مستقر در دفتر شما حداقل دانش مکالمه با تلفن را نمیدانند و نیاز به آموزش جدی دارند.
این ها مشتی از نمونه خروار هستند که خدمتتان نوشتم و انشالله مفید فایده قرار گیرد.
البته که این نامه حکایت از نارضایتی شدید در درون سازمان برنامه بودجه دارد و کارکنانتان دانش کافی را برای پاسخ گویی ندارند.

جان کلام اینکه به واضح ضعف کیفیت مدیریتی و عملکردی در سازمان برنامه بودجه نمایان است و تدبیر متفاوت تر و جدی تری را می طلبد که امیدوارم مورد امعان نظر متعالی قرار گیرد.
دهم خرداد ماه ۱۳۹۹ – صادق بشیری

توضیح: این نامه در تاریخ دهم خرداد ۹۹ ثبت دبیر خانه سازمان برنامه بودجه شد و کارشناس دبیر خانه فرمودند که به موبایلتان اس ام اس می شود. و امروز پس از گذشت ۱۴ روز از زمان ثبت نامه هیچ اتفاقی نیفتاده است. و در پیگیری چند روز پیشم همان حرف تکرار شد که اس ام اس می آید! دریغ از پاسخ گویی اداری مناسب و به ناچار موضوع اینگونه به خدمتتان منعکس شد.

انتهای پیام/