به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ارزیابی عملکرد دولت برای ارتقاء جایگاه احزاب در ایران اظهار کرد: دولت حجت‌الاسلام  روحانی زمینه را برای فعالیت احزاب سیاسی فراهم کرد، در حالی که در دولت های پیشین، احزاب تا حدودی تعطیل شده بودند.

او افزود: ما شاهد برخورد قهرآمیزی با احزاب در دولت تدبیر و امید نبودیم و دولت تلاش کرد تا احزاب فعالیت های خودشان را به درستی انجام دهند، حتی بسیاری از احزاب سیاسی مجوز هم دریافت کردند.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خاطرنشان کرد: بستر مناسبی برای رشد و توسعه احزاب سیاسی در این دولت ایجاد شده، اما مشکل احزاب بحث ” تعدد احزاب همفکر” در کشور است.

قنبری ادامه داد: وجود احزاب همفکر یک پدیده نادر در کشور است، البته شکاف های اجتماعی هم تاثیر خود را بر این موضوع تا حدودی می گذارند؛ هر اندیشه و تفکری متناسب با جایگاه یک فرد در درون جامعه است.

او گفت: یکی دیگر از مشکلات این است که متاسفانه ارتباط قابل قبولی میان احزاب و بدنه اجتماعی وجود ندارد؛ احزاب در کشور ما همچون باشگاه های سیاسی کوچکی هستند که نتوانستند شکاف های اجتماعی را نمایندگی کنند.

انتهای پیام/