به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس عصر امروز  (چهارشنبه، ۲۱خرداد ۹۹) مجلس شورای اسلامی خطاب به علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، اظهار داشت: برابر بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس به مدیریت شما اعتراض دارم، آیا شما ناظر به صحبت‌های وزرا هستید یا خیر؟ آیا شما جایگاه نمایندگان را حفظ می‌کنید و آیا صحبت‌های وزرا کارشناسی می شود که صادق است یا خیر. بسیاری از اطلاعات وزرا و معاونین در گزارش‌هایشان خلاف واقع و مصادیق است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام خود به مجلس یازدهم گفت: حضرت آقا فرمودند مجلس برادرانه با دولت تعامل داشته باشد، آیا زمانی که مسئولان دولت مانند معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به استان‌ها می روند با نمایندگان هماهنگ هستند؟ نمایندگان در جریان کدام یک از عزل و نصب‌ها قرار می‌گیرند؟ این فاصله‌ها نباید باشد.

وی ادامه داد: از نمایندگان خواهش می‌کنم از سخنان حضرت آیت‌الله رئیسی در خصوص اولویت‌بندی‌ها و عدالت در اجرا، حمایت کنند. امروز جایگاه نمایندگان در میان مردم به لحاظ اجرای عدالت در حال مخدوش شدن است.

ذاکر با بیان اینکه آلونک‌ها را خراب می‌کنند اما کاخ نشین‌ها رها شده‌اند، گفت: کسی در مجلس نمی‌تواند از نهضتی‌های آموزش و پرورش حمایت کند ضمن آن که قوانین باید در راستای حل مشکلات مردم تدوین شود نه حاشیه‌سازی، امروز در فراکسیون‌سازی و مسئولیت‌پذیری رقابت داریم در حالی که مردم در آتش می‌سوزند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سهام عدالت فقط به نیمی از جمعیت تعلق گرفته است، اضافه کرد: سهام عدالت به نصف جمعیت صادق نیست و در مورد یارانه ها  ۴۵ هزار تومانی از ۱۰ الی ۱۵ سال قبل افزایش پیدا نکرده آیا نباد با تورم امروز تناسب سازی شود؟

انتهای پیام/