به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ، صبح روز گذشته، ۱۹ خرداد خبری مبنی بر خودسوزی یک جانباز مقابل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه در شبکه‌های مجازی دست به دست شد و شایعه‌های زیادی پیرامون این اقدام شنیده شد.

در ابتدا گفته شد که این جانباز به دلیل اختلافات خانوادگی اقدام به خودسوزی کرده؛ پس از آن نیز اعلام شده که به دلیل مشکلات روانی، خودسوزی انجام شده است!
حجت الاسلام عسگری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در این باره گفت: جانباز ۱۵ درصدی به نام جهانگیر آزادی در آن سوی خیابان، مقابل بنیاد شهید اقدام به خودسوزی کرده که به سرعت به مرکز درمانی امام خمینی (ره) منتقل شد. نامبرده سرباز ارتش بوده که در سال ۶۱ در منطقه میمک با مجروحیت ترکش به سر جانباز می‌شود و الان هم از بنیاد حق معیشتی می‌گیرد.
حجت الاسلام عسگری اضافه کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، این جانباز چند روز پیش برای دریافت تسهیلات به بنیاد شهید مراجعه می‌کند با وجودی که ۸ میلیون تومان بدهکاری وام داشته، ولی به علت نیازش به صندوق شاهد معرفی و خارج از نوبت با پرداخت وام وی با ارائه یک ضامن موافقت می‌شود. این شخص دیگر برای دریافت وام مراجعه‌ای نداشته تا اینکه صبح روز گذشته، بیرون از ساختمان بنیاد با بنزین اقدام به خودسوزی می‌کند که ظاهرا به علت اختلاف خانوادگی بوده، البته پس از اطلاع از علت دقیق خودسوزی، در اسرع وقت اطلاع رسانی‌های لازم درباره این ماجرا انجام خواهد شد.
با این حال، اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این باره توضیحاتی ارائه داده است. در این توضیحات آمده است: درگذشت یکی از جانبازان عزیز کشورمان در حادثه‌ای ناگوار را به خانواده و بازماندگان این عزیز تسلیت عرض نموده و اعلام می‌دارد رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به محض اطلاع از حادثه دستور صریحی برای پیگیری این موضوع صادر کرد.
در دستور رییس بنیاد تصریح شده «در اسرع وقت هیاتی منتخب برای بررسی ابعاد موضوع به محل اعزام شده و با همکاری مسئولان قضایی، اجرایی و نظارتی گزارشی دقیق و شفاف تهیه گردد». همچنین پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و تشخیص علل اصلی این واقعه ناگوار و برخورد با قصور و مقصران احتمالی مورد تأکید قرار گرفته است.
انتهای پیام/