به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ دولت هاشمی فعالیت خود را در سال ۱۳۶۸ با ۲۲ وزیر آغاز کرد که ۱۳ تن از آنها (۵۹ درصد) تا پایان دولت در سال ۱۳۷۶ همچنان وزیر بودند. اسامی این وزیران عبارت بودند از:  محمدعلی نجفی (اموزش و پرورش)، فلاحیان (اطلاعات)، فروزش (جهاد)، کمالی (کار)، کلانتری (کشاورزی)، شوشتری (دادگستری)، نعمت زاده (صنایع)، ولایتی ( خارجه)، غرضی(پست)،  شافعی (تعاون)، ترکان ( دفاع و راه)، زنگنه (نیرو) و آقازاده (نفت). در دولت هاشمیٰ ایرج فاضل وزیر بهداشت هم توسط مجلس استیضاح شد والا هاشمی تمایل به ادامه کار او داشت.

دومین دولت باثبات، دولت سید محمد خاتمی است. این دولت که در سال ۱۳۷۶ با ۲۲ وزیر تشکیل شدٰ بعد از هشت سال ۱۰ نفر از وزیران اولیه (۴۵ درصد) را حفظ کرده بود.  این افراد نیز عبارت بودند از : کمال خرازی (خارجه)، محمد شریعتمداری (بازرگانی)، شمخانی(دفاع)، زنگنه(نفت)، شوستری (دادگشتری)، حجتی (جهاد)، جهانگیری (صنایع) ، عبدالعلی زاده (مسکن)، بیطرف (نیرو) و حاجی ( تعاون و آموزش و پرورش). گفتنی است عبداله نوری وزیر کشور و احمد خرم وزیر راه نیز توسط مجلس استیضاح شده بودند.

دولت مهندس میرحسین موسوی در سال ۱۳۶۰ با ۱۸ وزیر آغاز به کار کرد که از این وزیران فقط ۵ نفر تا پایان دولت وزیر بودند. مهمترین مساله در تغییر وزیران استعفای وزیرانی بود که از نظر اقتصادی با میرحسین موسوی اختلاف داشتند. اسامی وزیران ثابت در دولت مهندس موسوی عبارت بود از : ری شهری (اطلاعات)، ولایتی (خارجه) ، زنگنه (جهاد) ، بهزاد نبوی (صنایع سنگین) و غرضی (نفت).

دولت حسن روحانی تاکنون که نزدیک هفت سال از عمرش گذشته استٰ تغییرات بسیاری داشته است و تنها چهار وزیر از ۱۸ وزیر اولیه هنوز در دولت هستند که عبارتند از : محمود علوی (اطلاعات)، محمدجواد ظریف( خارجه) ، عبدالرضا رحمانی فضلی (کشور) و بیِژن زنگنه (نفت).

دولت محمود احمدی نژاد تنها دولتی است که هیچ وزیری را برای هشت سال در کابینه نگاه نداشته است و از این نظر رکورد دار بی ثباتی است.