به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ؛ در ذیل عین متن مدیرعامل شرکت آسکوتک جناب آقای موید حسینی صدر به اطلاع جامعه مشتاق به دریافت پاسخ شفاف درج میگردد.

بسمه تعالی
مدیر محترم کانال رسمی حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی
با سلام
لطفا مطلب ذیل را در پاسخ به مقاله«بخشی از انحرافات و تخلفات وزارتی رضا رحمانی در وزارت صمت» که در کانال خود منتشر کرده اید، اگر نه بر اساس قانون مطبوعات که بر اساس اصول اخلاق اسلامی و جوانمردی و پاسداشت حرمت قلم در کانال خود منتشر نمایید.

قراردادی تجاری بین یک شرکت فولاد ایرانی و یک شرکت ایتالیایی حدود ۴ سال قبل برای تامین تجهیزات و مواد اولیه منعقد شده و ۸۵ درصد از مبلغ قرارداد تا زمانی که اینجانب مدیرعامل شرکت آسکوتک شوم، پرداخت شده بود. موقعیکه بنده مدیرعامل شرکت آسکوتک شدم فقط ۱۵ درصد از مبلغ قرارداد باقی مانده بود که برای پرداخت آن نیز در سه مرحله اقدام شد، اما به خاطر شرایط تحریم پول واریز شده برگشت داده شد. بنابر این طبق نظر کارشناسان و مسوولان شرکت و پس از تصویب در کمیته معاملات تصمیم گرفته شد برای عبور از موانع تحریم های ناجوانمردانه مبلغ فوق از طریق یک شرکت واسط بنام «راین» که آن شرکت نیز دو سال قبل از ورود من به آسکوتک تاسیس شده بود و همکاری خود را با آسکوتک آغاز کرده بود با حق الزحمه ۲ درصدی پرداخت شود. یعنی پرداخت کننده پول یک شرکت ایرانی و دریافت کننده آن یک شرکت ایتالیایی است و آسکوتک فقط یک کارگزار است. به عبارت دیگر شرکت آسکوتک ضمن تایید صحت معامله تاکید می نماید که بر اساس درخواست طرفین معامله عمل نموده و بجز حق کارگزاری هیچ نفعی و یا ضرری و یا حتی مسوولیت اضافی در این قضیه ندارد.

عجیب است که در شرایط تحریم همه تلاش می کنیم تا موانع ایجاد شده بر سر راه اقتصاد و صنعت کشور برداشته شوند ولی متاسفانه عده ای ندانسته با زیر سوال بردن کارهای یک مجموعه، تیشه به ریشه اقتصاد این مرز و بوم می زنند و با کد دادن به دشمن، راه های ما برای برداشتن موانع تحریم را به دشمنان نشان می دهند، و این در حالی است که چگونگی پرداخت مبلغ قرارداد یک سیر طبیعی برای از میان بردن موانع شرایط تحریم بوده است ، البته طبیعی است که کلیه مدارک این قرارداد و شیوه های پرداخت مبلغ آن به نهادهای نظارتی ارسال شده است و سر سوزنی نه تنها خللی بر روند اجرای آن وارد نیست بلکه مدیران مربوطه با احساس مسوولیت و به خاطر نظام و رونق اقتصادی ریسک این کار را پذیرفته و آن را به سرانجام رسانده اند تا یک طرح بزرگ فولادی در کشور راه بیفتد.

محض یادآوری متذکر می شوم که واریز کننده پول یک شرکت ایرانی بوده و دریافت کننده اش یک شرکت ایتالیایی، و اسکوتک نیز برای از میان بردن موانع تحریم کارگزاری کرده است و در مورد شرکت «راین» نیز لازم است بدانید نه تنها در آن شرکت بلکه در هیچ شرکت داخلی یا خارجی مطلقا سهمی ندارم.

امیدوارم وجدان های بیدار و دلسوزان نظام و اهل رسانه با شرف در این شرایط سخت اقتصادی ضمن صیانت از حریم مسوولان دلسوز و درستکار و در جهت مبارزه صحیح با فساد موارد ذیل را مدنظر قرار دهند:
۱- به دشمن جرار و بی رحم این کشورو نظام ندانسته و نخواسته اطلاعات ندهند و راههای مبارزه با تحریم را آشکار نسازند .
۲- برای رسانه های معاند و یا کینه توزان داخلی خوراک تهیه نکنند.
۳- جوانان دلسوز را که برای ارتقای کشور حاضرند هست و نیست خود را فدا کنند، مایوس ننمایند.
۴- برای مبارزه با فساد باید از مغالطه و افتادن در مسیرهای اشتباه و فریب خوردن پرهیز نمایند.
پی نوشت: بدلیل شرایط تحریم از ذکر جزئیاتی مثل نام شرکت های متعامل و برخی مسائل فنی پرهیز شد.

با احترام
موید حسینی صدر