به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته گفت: باید به جای سراب ۵+۱ واقعیت ۲۵+۱ را دنبال می‌کردیم.

جناب محسن رضایی که هر از گاهی با کنایه به دولت سعی می کند یادآوری کند در صحنه حضور دارد در توییتی عجیب نوشت:

اگر دیپلماسی رسمی ما با محور قرار دادن منافع ملی بر ۱۵ کشور همسایه و ۲۵ کشور دیگر منطقه متمرکز شده بود و به جای سراب ۵+۱ واقعیت ۲۵+۱ را دنبال می‌کردیم امروز با به میدان آوردن فعالان بخش خصوصی کشورمان، بی‌اثر شدن تحریم‌های ظالمانه را شاهد بودیم!

باید بگویم که واقعا ناامیدمان کردی برادر محسن، بعد از عمری حضور ثابت در نقش کاندیداتوری انتخابات حداقل انتظارمان از جنابعالی این بود که با بدیهیات سیاست بین الملل آشنا باشید که هزار افسوس با این توییت نشان دادید گویا ما انتظار بی جایی داشتیم!

نمی دانم واقعا یا حضرتعالی فراموش کردید کشور پیش از برجام در چه شرایطی بود یا می دانید و آنچه می گویید تنها از ناآگاهیتان نشات می گیرد، شما از ۵+۱ نام آورده و این طور کنایه می زنید که بهتر بود دولت از اول به جای گفتگو با این کشورها روی ۱۵ کشور همسایه و یا ۲۵ کشور منطقه تمرکز می کرد ولی نمی گویید چطور چنین چیزی ممکن است؟! در شرایطی که ایران به واسطه تحریم های سازمان ملل دقت کنید سازمان ملل نه آمریکا تحت فشار شدید قرار داشت و حتی کشورهای متحد ما از قبیل روسیه و چین هم یکصدا و همصدا با آمریکا از لزوم حل و فصل برنامه هسته ای سخن به میان می آوردند و بارها هم به قطعنامه های صد ایرانی شورای امنیت رای داده بودند چطور از همکاری با کشورهای منطقه سخن می گویید؟! مگر کشورهای منطقه جدا از نظم بین الملل و مناسبات حاکم بر آن هستند؟

همین حالا که تنها مشکل ما از این ۶ کشور با آمریکا است برای تجارت حتی با نزدیک ترین همسایه مان هم با مشکل مواجه ایم آن وقت حضرتعالی چطور انتظار دارید تا قبل از این می توانستیم بدون حل و فصل مساله هسته ای با ۶ قدرت جهانی بتوانیم رویکرد خردمندانه شما را به حقیقت مبدل سازیم؟ واقعا کشورهای همسایه حاضر بودند با کشوری که ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد است حاضر به تجارت شوند؟ اگر همین امروز شاهد حجم نسبتا مناسب مبادلات با برخی کشورهای همسایه با وجود تحریم ها هستیم به برکت همین دیپلماسی و حل و فصل امور با ۵+۱ است.

متاسفانه دوستانی که از مناسبات بین المللی آگاهی ندارند ۵+۱ را تنها در قالب اروپا و آمریکا می بینند در حالی که اینطور نیست، ۵+۱ در حقیقت تجلی شورای امنیت به عنوان مهم ترین نهاد حقوقی بین المللی است پس حل و فصل مشکلات با این گروه به معنای حل مسائل در سازمان ملل است، شاید شما و دوستانتان سازمان ملل را به رسمیت نشناسید اما خوشمان بیاید یا نه همین ۲۵ کشور منطقه این نهاد را مرجع می دانند.

در ضمن بهتر است در محاسبات خود حداقل نام عربستان را از لیست این کشورهای منطقه خط زده و تعداد همسایگان را به ۱۴ برسانید چرا که به لطف اقدامات همین جناح شما روابط با سعودی ها به وضعیتی که امروز مشاهده می کنید دچار شد و این دیگر ربطی به دیپلماسی دولت نداشت.

در پایان ما پیش تر هم شاهد پیشنهادات خلاقانه ایشان از جمله جنگ با آمریکا و گروگان گرفتن سربازان آمریکایی برای کسب پول بوده ایم و هوش و ذکاوت ایشان برایمان اثبات شدست پس با توجه به نزدیک بدون به انتخابات ۱۴۰۰ از جناب محسن رضایی می خواهیم فعلا به جای حمله به دیپلماسی که پیش فرض های آن را هم نمی شناسند تمرکز خود را بر حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری دوباره قرار دهند!

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سردشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – تهران – آران و بیدگل – اردستان – اصفهان – برخوار – بوئین میاندشت – تیران و کرون – چادگان – سمیرم – شاهین شهر و میمه – شهرضا –  فریدن – فریدونشهر – فلاورجان – استان آذربایجان غربی – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان – استان کرمانشاه – استان کرمان – استان کردستان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین – شهرستان آباده – شهرستان ارسنجان – شهرستان استهبان – شهرستان اقلید – شهرستان بوانات – شهرستان پاسارگاد – شهرستان جهرم – شهرستان خرامه – شهرستان خرم بید – شهرستان خنج – شهرستان داراب – شهرستان رستم – شهرستان زرین دشت – شهرستان سپیدان – شهرستان سروستان – شهرستان شیراز – شهرستان فراشبند – شهرستان لامرد – شهرستان مرودشت – شهرستان ممسنی – شهرستان مهر – شهرستان نی ریز – شهرستان سمیرم