به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه، جلال جلالی زاده در پاسخ به این پرسش که چه عواملی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آینده مهم است، گفت: مهمترین عامل موثر در این مساله آزادی انتخاب کردن و انتخاب شدن در انتخابات است. انتخابات باید به گونه‌ای برگزار شود تا نامزدهایی که مجرب، توانمند و شایسته هستند بتوانند خودشان را در معرض رای و انتخاب مردم قرار بدهند و نباید چیزی مانع گزینش این افراد شود.

این عضو حزب اتحاد ملت ادامه داد: انتخابات باید به گونه‌ای باشد که افرادی در آن نامزد شوند که قدرت نجات کشور را داشته باشند و مردم را به آینده سیاسی و اقتصادی کشور امیدوار کنند. انتخابات آینده بسیار مهم و حساس است، هم از نظر مشارکت و هم از نظر حضور نامزدهای انتخاباتی و ایجاد تغییر و تاثیرگذاری در کشور.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که اصلاح طلبان نیازمند چه مقدماتی و اقداماتی برای تقویت و احیای خودشان در انتخابات هستند، گفت: حضور اصلاح طلبان در انتخابات آینده با چالش‌ها و مشکلات زیادی هم به لحاظ مادی، معنوی و حمایت مردمی مواجه است. اصلاح طلبان دچار آسیب‌های کلی و جدی شده‌اند و مهمتر از همه طی ۸ سال گذشته ناکارآمدی‌ها و اشکالات و ضعف دولت به نام اصلاح‌طلبان نوشته شده است. هرچند که هنوز مردم به اصلاح طلبان امید دارند و تصور می‌کنند که این جریان می‌تواند افراد لایقی برای حل این شرایط و بحران کشور معرفی کنند.

وی با اشاره به عملکرد مجلس یازدهم با محوریت و اکثریت اصولگرایان، گفت: با وجود این مجلس و تصویب طرح‌هایی که تاکنون شاهد بود، کشور به سمت اتفاقات غیرمنتظره و رویداد ناخوشایند پیش می‌رود و اگر دولت آینده هم با این مجلس همراه باشد، کشور با خطرات بدتر و جدی‌تری مواجه خواهد بود. من اعتقاد دارم که در انتخابات آینده باید کسی رییس جمهوری ایران را عهده‌دار شود که مقتدر بوده و توانایی حل مشکلات در سیاست داخلی و خارجی و مسائل اقتصادی و معیشتی داشته باشد.

جلالی زاده با اشاره به تلاش بی وقفه اصولگرایان در ماه‌های منتهی به انتخابات ۱۴۰۰، گفت: اصولگرایان در این فرصت باقیمانده تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا بتوانند دولت آینده را به صورت کامل در اختیار بگیرند. اتفاقی که البته در دوران آقای روحانی و جریان اصلاح طلبی رخ نداد. اصولگرایان به دنبال تمامیت خواهی هستند و امیدوار هستند که به این مهم با پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ دست پیدا کنند.

این فعال سیاسی با اشاره به اوج گیری حملات علیه ظریف ادامه داد: اصولگرایان امیدوار بودند که ترامپ دوباره رییس جمهوری آمریکا شود و از طریق مقابله با او تمام اقدامات خارجی و داخلی خودشان را به نام مقابله با اقدامات ترامپ توجیه کرده و حتی گسترش بدهند. در واقع اصولگرایان برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ روی ترامپ حساب باز کرده بودند ولی پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا، اصولگرایان را نگران کرده است و آنان را دچار یک آشفتگی کرده است. امروز تنها امید اصولگرایان این است که با ادامه حملات به دولت بتوانند و اصلاح طلبان و ایجاد فضای ناامیدی در کشور و دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات ، زمینه و بستر موفقیت خودشان را در انتخابات فراهم کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که هجمه‌های اخیر علیه آقای ظریف هم می‌تواند در راستای همان هدف ایجاد ناامیدی در جامعه تعبیر شود، گفت: آنان از هیچ اقدام و رفتاری علیه سیاست خارجه و سیاست داخلی و اقتصادی دولت و کشور در جهت ایجاد ناامیدی بیشتر در کشور دست برنخواهند داشت. آنان می‌خواهند این تفکر را در کشور غالب کنند که اگر یک مجموعه یکپارچه بر کشور حاکم شود، تمام مشکلات کشور حل خواهد شد و مردم باید دنبال افرادی بروند که زمینه این یکپارچه سازی را فراهم کنند.

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سردشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – شهر ارومیه – شهر سرو – شهر سیلوانه – شهر قوشچی – شهر نوشین – شهر سیمینه – تهران – آران و بیدگل – اردستان – اصفهان – برخوار – بوئین میاندشت – تیران و کرون – چادگان – سمیرم – شاهین شهر و میمه – شهرضا –  فریدن – فریدونشهر – فلاورجان – استان آذربایجان غربی – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان – استان کرمانشاه – استان کرمان – استان کردستان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین