به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حزب تدبیر و توسعه، جفری گلدبرگ در نشریه‌ی «آتلانتیک» نوشت: روز شورش، ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه بعد از ظهر: گروهی حدوداً ۸۰ نفری از حامیان ترامپ در حوالی کاخ سفید جمع شدند. آن‌ها خود را سازماندهی کردند و سپس به سمت کنگره به حرکن درآمدند. تعدادی از آن‌ها اعتقاد داشتند که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا فرستاده خدا و پسرش است!


 ترامپ چندی پیش گفت: طی یک سال آینده می‌خواهیم روی کنگره کار کنیم. ما باید از شر کنگره‌ای ضعیف، خلاص شویم. ما باید از شر امثال لیز چنی خلاص شویم.

مردی با لباس استتار و ریش بلند کنار من داد زد "فاک لیز چنی"! (نماینده جمهوریخواه در کنگره) در کنارش زنی بود که لباسی با طرح گربه پوشیده بود و همصدا با آن مرد فریاد می‌زد "فاک لیز چنی! ". زن گربه‌ای که نمی‌خواست اسمش را به من بگوید، تابلویی را به همراه داشت که روی آن نوشته شده بود، ماسک خود را بردارید تا این بوی کثافت را استشمام کنید! در گوشه‌ای از تابلو هم حرف کیو Q چسبانده شده بود.

من از وی پرسیدم برنامه‌ات چیست؟ در ابتدا ده‌ها نفر و سپس صد‌ها نفر در خیابان در حال عبور از کنار ما به سمت خیابان پنسیلوانیا و سپس احتمالاً به سمت کنگره بودند. وی پاسخ داد: ما می‌خواهیم جلوی سرقت را بگیریم. اگر پنس نمی‌خواهد جلوی آن را بگیرد، ما مجبور‌ش خواهیم کرد.

رفتار خیانت آمیز لیز چنی و بسیاری از همکاران جمهوری خواه او از نظر آن‌ها یک دلیل عمده برای این خیزش بود، اما پنس هنوز در لبه پرتگاه بود. من به زن لباس گربه‌ای گفتم که من با گروه او مسیر را همراه خواهم شد. وی گفت: مشکلی نیست فقط ماسک خود را بردارید. وی، با دانستن این نکته که من خبرنگارهستم، گفت رسانه‌ها تنها ویروس واقعی هستند.

ترامپیست‌ها همه وقتی به من می‌رسیدند می‌خواستند که آن را بردارم. برخی این خواسته را مودبانه مطرح می‌کردند، در حالی که برخی دیگر چنین رفتاری نداشتند. به نظر من اینطور رسید که تنها ۵ درصد جمعیت معترض ماسک زده بودند. در میان جمعیت مردی به من گفت عینک‌ات مه گرفته و من گفتم بله به خاطر ماسک است.

او در جواب گفت: خوب شما مجبور نیستید ماسک بزنید!

من در جواب گفتم که نه، من ترجیح می‌دهم ماسک بزنم!

او پرسید خوب چرا؟!

گفتم خوب به دلیل همه گیری کرونا

به نظر من این تجمع صرفاً نه یک اقدام به کودتا بلکه یک توهم جمعی بود. هرج و مرج آن ریشه در پدیده‌های روانشناختی و کلامی داشت که با اضطراب ناشی از بیماری تشدید می‌شد. یک نفر از ساکنان تگزاس که امروز صبح با او مصاحبه کردم گفت اسمش دون جانسون است، او به من گفت که کشور در حال از هم پاشیدن است و سپس تاکید کرد: همه چیز در کتاب مقدس آمده است. همه چیز پیش بینی شده است. دونالد ترامپ در کتاب مقدس است. خودت را آماده کن.

تلفیق ترامپ و عیسی موضوع مشترک در این تجمع بود. مردی نزدیک من داد زد که اگر به عیسی ایمان دارید باید به ترامپ هم معتقد باشید! سپس مردم تشویق کردند.

من در مورد ماسک کوتاه نیامدم. در نهایت زن لباس گربه‌ای و دوستانش به من اجازه دادند که به هر حال با آن‌ها همراه شوم. ما از خیابان ۱۴ به دریایی از جمعیت که در خیابان پنسیلوانیا حرکت می‌کردند ملحق شدیم و در آنجا بود که من موجی از جمعیت عجیب و غریب را دیدم.

از زن لباس گربه‌ای پرسیدم که شما اهل کجا هستید؟ وی گفت: اوهایو، ایندیانا، ویرجینیا، ایلینوی، هر یک از ما از ایالت‌های مختلفی هستیم. من پرسیدم آیا آن بچه‌ها از گروه پسران مغرور هستند؟ آن‌ها پاسخ دادند که آن‌ها فقط پسر‌های آمریکایی هستند.

هرچه به کنگره نزدیکتر می‌شدیم، خیابان‌ها شلوغ‌تر می‌شدند و به همین خاطر من رد گروهی که همراه‌شان شده بودم را از دست دادم. سعی کردم مصاحبه‌ای با یک دسته دیگر از طرفداران ترامپ انجام دهم که اکثراً ناموفق بود. جمعیت به حرکت خود ادامه دادند و پس از آن بود که احساس کردم این اوباش قابل کنترل نیستند!

انتهای پیام/

اردبیل – بیله سوار – پارس آباد – خلخال – شهرستان سرعین – کوثر – گرمی – مشگین شهر –  نمین – نیر – ارومیه – اشنویه – بوکان – پلدشت – پیرانشهر – تکاب – چالدران – چایپاره – خوی – سردشت – سلماس – شاهین دژ – شوط – ماکو – مهاباد – میاندوآب – نقده – شهر ارومیه – شهر سرو – شهر سیلوانه – شهر قوشچی – شهر نوشین – شهر سیمینه – تهران – آران و بیدگل – اردستان – اصفهان – برخوار – بوئین میاندشت – تیران و کرون – چادگان – سمیرم – شاهین شهر و میمه – شهرضا –  فریدن – فریدونشهر – فلاورجان – استان آذربایجان غربی – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان – استان کرمانشاه – استان کرمان – استان کردستان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین